Z okazji 20-lecia zawarcia stosunków dyplomatycznych między Polska a Koreą, w styczniu 2009 na warszawskim Powiślu rozpoczęło swoją działalność Centrum Kultury Koreańskiej. Celem Centrum jest popularyzowanie kultury Korei, a także praca nad rozwojem i dalszym pogłębianiem stosunków między Polską i Koreą. Zajmuje się organizowaniem różnych wydarzeń kulturalnych i dąży do wzbogacenia wymiany informacji między naszymi kulturami. Centrum Kultury Korei to nie tylko miejsce, gdzie mogą przychodzić miłośnicy kultury koreańskiej, ale także przyjazna przestrzeń, gdzie każdy może miło spędzić wolny czas.

Centrum posiada trzy sale seminaryjne, gdzie odbywają się zajęcia z m.in. języka koreańskiego, taekwondo, kaligrafii czy lekcje gotowania. Znajduje się tutaj również biblioteka posiadająca ponad 2500 pozycji oraz sala multimedialna, gdzie można bliżej zapoznać się z kulturą koreańską m.in. dzięki filmom ze zbiorów Centrum. Bogato wyposażona i nowoczesna ekspozycja w połączeniu z tradycyjnym stylem koreańskim ułatwia zapoznanie się z kulturą Korei.


Centrum Kultury Koreańskiej
Wydział Kultury Ambasady Republiki Korei (Centrum Kultury) 
ul. Kruczkowskiego 8  (Nordic Park, Parter)
00-380 Warszawa

Kontakt:
tel. 22 525 09 30
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

https://pl.korean-culture.org/pl/10/contents/322
https://www.facebook.com/CentrumKulturyKorei?ref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCJCVaGRdyAPmJmzoxKqnAaQ
https://www.instagram.com/kccpoland/?hl=ko