Stowarzyszenie skupia osoby ocalone z Zagłady, które ze względu na żydowskie pochodzenie były skazane przez okupanta hitlerowskiego na eksterminację i z tego powodu przebywały w gettach, obozach koncentracyjnych, obozach zagłady lub zmuszone były do ukrywania swojej tożsamości, przy czym w dniu rozpoczęcia II wojny światowej miały nie więcej niż 13 lat lub urodziły się w czasie wojny.

Stowarzyszenie "Dzieci Holocaustu" w Polsce działa już ponad 20 lat, obecnie zrzesza około 600 członków. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Warszawie i posiada oddziały w Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Ma także członków honorowych i sympatyków mieszkających zagranicą ale posiadających polskie i żydowskie korzenie.

W pierwszych latach działalności Stowarzyszenia nacisk położono na poszukiwanie nowych członków oraz organizowanie dla nich pomocy ekonomicznej. Uważano, na pewno słusznie, że najpilniejszą sprawą jest zapewnienie członkom, szczególnie pozostającym w trudnej sytuacji, godziwych warunków życia. W następnych latach zajęła się zorganizowaniem opieki nad polskimi Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata. Opieka ta rozwija się w sposób ciągły i zawiera, w ramach możliwości, pomoc finansową i dostarzcania słodkich paczek.

W środowisku Stowarzyszenia jest wiele osób potrzebujących wsparcia psychicznego. To właśnie dla nich zorganizowano program psychoterapeutyczny. Stworzyła go i zajmowała się jego stroną merytoryczną, nieżyjąca już od 2009 roku, profesor Maria Norwid, członkini Stowarzyszenia. Dziś program ten prowadzą jej uczniowie.

Ważnym celem działalności Stowarzyszenia jest program edukacyjny "Pamięć dla przyszłości” skierowany do młodzieży.

Zarząd Główny Stowarzyszenia mieści się w Warszawie. Dyżuruje we wtorki i czwartki w godz. 14.00 - 16.00.

Sekretariat Stowarzyszenia jest czynny: w poniedziałki w godz. 12.00 - 15.00 oraz we wtorki i czwartki w godz. 12.00 - 16.00

Kontakt:
Twarda 6
tel.: 22 620 82 45
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie 'Dzieci Holocaustu':
www: www.dzieciholocaustu.org.pl