Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata zajmuje się badaniem i dokumentacją sztuki orientalnej, organizacją dotyczącego jej życia naukowego i integracją jego uczestników, nawiązywaniem kontaktów międzynarodowych w zakresie jej badań, opracowywaniem metod jej konserwacji, misjami ratowniczymi jej zabytków, prowadzeniem własnego biuletynu na jej temat, a także książek, katalogów itp., wykownywaniem ekspertyz oraz pracą doradczą w jej zakresie.

od 2011 roku Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata
Ponadto Instytut wspiera także badania nad sztuką innych regionów pozaeuropejskich:
  • Ameryki Środkowej i Południowej
  • Australii i Oceanii
  • chrześcijańskiego pogranicza Azji i Europy
  • mniejszości narodowych o wschodnim pochodzeniu, które zamieszkują Polskę, takich jak Karaimowie, Ormianie, Tatarzy i Żydzi 

Stowarzyszenie organizowało już np. konferencję poświęconą sztuce Japonii czy wystawę poświęconą strojom Azji Środkowej. Opublikowało również liczne wydawnictwa na temat sztuki Orientu i jej recepcji w Europie.

Stowarzyszenie posiada również swoje oddziały w Krakowie i Toruniu. Jest otwarte na współpracę z wszystkimi osobami zainteresowanymi dziedzinami, w obrębie których prowadzi działalność.

Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata
ul. Foksal 11 – 6, 
00-372 Warszawa

adres do korespondencji: E-mail:
ul. Warecka 4/6 m. 10
00-040 Warszawa

Kontakt:
Tel. +48 22 826 18 74, +48 601 31 36 91

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.world-art.pl
https://www.facebook.com/pages/Polski-Instytut-Studi%C3%B3w-nad-Sztuk%C4%85-%C5%9Awiata/504390379582972