Stowarzyszenie Mediteralma zrzesza osoby działające na rzecz budowy społeczeństwa otwartego, w szczególności w obszarze stosunków i edukacji kulturowej.
Celami Mediteralma jest pobudzanie, wspieranie i organizacja inicjatyw związanych z poznaniem kultur, a także działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami poprzez tworzenie płaszczyzn dla poznania i porozumienia narodów Europy.

Stowarzyszenie wspiera działania o charakterze naukowym, edukacyjnym i artystycznym, które wpływają na rozwój świadomości obywatelskiej, narodowej, regionalnej, kulturowej.

Członkowie Stowarzyszenia realizują cele statutowe w różnych formach aktywności. Wiele uwagi poświęcają kulturze Półwyspu Iberyjskiego, w szczególności dziedzictwu Cyganów Andaluzyjskich.
Od lat spotykają się, by lepiej zrozumieć zjawisko, jakim jest flamenco. Tak powstały zespoły Saca Veneno i Nieformalna Compaña Flamenca. Działalność tych zespołów nie ogranicza się do organizowania pokazów i uczestniczenia w koncertach. Starają się także brać udział i prowadzić warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wspierać inicjatywy o charakterze charytatywnym.

Mediteralma
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Śródziemnomorskiej
ul. Górczewska 253d/8, 01-459 Warszawa

kontakt:
telefon: 48663663602
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.