Fundacja im. Profesora Mojżesza Schorra została założona jako jednostka edukacyjna, skierowana do wszystkich ludzi związanych z religią i kulturą żydowską. Fundacja kontynuuje i rozwija wartości edukacyjne głoszone przez prof. Schorra (1873-1941), rabina, historyka, nauczyciela, senatora, działacza społecznego. Oferuje naukę języka hebrajskiego oraz zajęcia z kultury, tradycji i historii żydowskiej.

Fundacja powstała dzięki wsparciu Fundacji Ronalda S. Laudera. Prowadzi liczne aktywności o charakterze kulturano-edukacyjnym:

Nauka języka hebrajskiego prowadzona na kursach stacjonarnych w oparciu o autorski program nauczania, który jest przystosowany do specyfiki języka polskiego oraz uwzględnienia zagadnienia kultury i historii Izraela. Każdego roku w zajęciach stacjonarnych uczestniczy ponad 120 osób. 
Program 'Wiedza Judaistyczna', realizowany w postaci wykładów i różnego rodzaju spotkań tematycznych w siedzibie Fundacji, prezentowany jest w pięciu grupach problemowych: Księgi Żydowskie, Czas, Etyka, Prawo, i Naród. Część wykładów wygłaszanych jest przez izraelskich ekspertów przy pomocy wideo-konferencji. Uczestnicy wykładów otrzymują materiały odpowiednie do tematu.
W ramach programu 'Spotkania z Izraelem' organizowane są w formie wykładów, spotkań z ciekawymi ludźmi reprezentującymi społeczeństwo Izraela oraz projekcję filmów izraelskich. Wykłady poprzez wideo-konferencję przybliżają społeczne i polityczne problemy oraz historię tego kraju.
O dokładnych terminach wykładów, spotkań i programów można się dowiedzieć się bezpośrednio od Fundacji:

Fundacja im. Profesora Mojżesza Schorra - kontak:
ul. Twarda 6
00-105 Warszawa
tel.: 22 620 34 96
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l
https://www.youtube.com/user/FundacjaSchorra
https://www.facebook.com/Fundacja-im-prof-Mojżesza-Schorra-118849334299/
https://www.schorr.pl/index.php/pl/