Studencki Klub Islandzki prezentuje bogactwo kultury islandzkiej, działa od października 2005 na Uniwersytecie Warszawskim. Siedzibą Klubu został Wydział Polonistyki. W tamtejszej kawiarence odbywają się spotkania SKI. Zarówno bowiem pomysłodawca całego przedsięwzięcia, jak i zdecydowana większość członków Klubu to studenci tej właśnie jednostki dydaktycznej (przede wszystkim poloniści i kulturoznawcy), choć w szeregach Klubu znajdują się również italianiści, romaniści i studenci europeistyki.

Klub udostępnia wszystkim zainteresowanym wybrane teksty kultury islandzkiej, organizuje koncerty, przeglądy filmowe, spotkania z artystami, wystawy, wieczory literackie, imprezy muzyczne czy prezentacje slajdów.
Członkowie Koła zorganizowali na Uniwersytecie Warszawskim lektorat języka islandzkiego, przygotowują cykl odczytów poświęconych różnym dziedzinom nauki dotyczących Islandii.
Na przełomie września i października 2006 r. członkowie Klubu wzięli aktywny udział w I Festiwalu Kultury Polskiej w Reykjaviku, a w czasie tegorocznych wakacji letnich planują zrealizować na Islandii szereg autorskich projektów animacyjnych i naukowych. Studencki Klub Islandzki współpracuje z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Islandzkiej z siedzibą w Warszawie oraz utrzymuje bliski kontakt ze społecznością skupioną wokół portalu www.iceland.pl

Studencki Klub Islandzki

https://studenckiklubislandzki.wordpress.com
Uniwersytet Warszawski
Instytut Kultury Polskiej
Zakład Kultury Współczesnej
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.