Medioteka Szwajcarska udostępnia wszystkim zainteresowanym swoje zbiory książek, czasopism, dzienników, map, płyt kompaktowych, kaset audio i video oraz udziela informacji o Szwajcarii.

 

Medioteka Szwajcarska powstała w 1993 roku w ramach projektu doskonalenia polskich nauczycieli języka niemieckiego prowadzonego przez Szwajcarską Centralę Doskonalenia (WBZ) i była finansowana przez rząd Konfederacji Szwajcarskiej.
W 1997 roku Medioteka została przekazana Centralnemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, a Ambasada Szwajcarii objęła patronat.

Od 2 grudnia 2010 roku zbiory Medioteki Szwajcarskiej zostały przekazane do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga Południe.

Medioteka Szwajcarska udostępnia wszystkim nauczycielom oraz uczącym się: literaturę fachową 'Deutsch als Fremdsprache', podręczniki, kasety i płyty kompaktowe, literaturę fachową z zakresu pedagogiki (w tym najnowsze publikacje z zakresu teorii i praktyki kształcenia i dokształcania dorosłych); wszystkim zainteresowanym zaś materiały dotyczące: wiedzy o Szwajcarii, jej historii, polityki i gospodarki, a także geografii i turystyki, czy literatury, sztuki, muzyki i filmu Szwajcarii.


Większość zbiorów jest w niemieckiej wersji językowej. Literatura piękna i materiały dotyczące francusko- i włoskojęzycznej części Szwajcarii w oryginalnej wersji językowej są dostępne w mediotece w nieco skromniejszym zakresie.

 

 

 

 

Medioteka Szwajcarska
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga Południe
ul. Meissnera 5
03-982 Warszawa

tel.:  (22) 671-04-51
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.bppragapd.pl