Szkoła skupia się przede wszystkim na tańcu bharatanatyam (bharatanatjam), który jest jednym z kilku klasycznych odmian tańca indyjskiego (kuchipudi, kathak, odissi, manipuri, mohiniattam, bharatanayam).

 

Na zajęciach, przekazywane są wiadomości o technice tańca, historii, niezbędna wiedza dotycząca mitologii, tradycji wykonawczej. Podczas zajęć można też nabyć umiejętności potrzebne do wykonania trudnego makijażu, wiązania sari tanecznego i ubierania się w kostium estradowy do bharatanatyam. Istnieje możliwość zakupienia kostiumu tanecznego szytego na miarę z orginalnych materiałów indyjskich. 

 

Oprócz zajęć z klasycznego tańca bharatanatyam można też wybrać naukę indyjskich tańców ludowych oraz nieco bardziej współczesnych choreografii z akompaniamentem muzyki z filmów Bollywood. Ponadto, szkoła organizuje pokazy tańca solowego oraz grupowego. 

 

Szkołę prowadzi Anna Łopatowska - absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Łodzi i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1982-83 studiowała w Kerala Kalamandalam Academy of Arts sztukę kudijattam pod okiem mistrza Padmasree Mani Madhawa Chakkiara, mistrza Shiven Nambudiri i mistrzyni Kalamandalam Girija Devi Vijayakumar. Tylko nieliczni cudzoziemcy zostali dopuszczeni do pilnie strzeżonej przez stulecia tradycji keralskiego teatru świątynnego.

 

Od dziesięciu lat prowadzi naukę tańca w swojej szkole Nataraja (Nataradża). Założony przez aktorkę zespół Nataraja występował m. in. podczas balu charytatywnego fundacji Synapsis, telewizyjnego koncertu Kayah, z okazji Dnia Uchodźcy podczas imprezy Globalna Wioska, na zaproszenie Ambasady Indii w czasie Warszawskiego Tygodnia Wielokulturowego oraz na Międzynarodowym Forum Współpracy Jeden Świat - Wiele Kultur.
 

Centrum Kultury Indyjskiej
ul. Żelazna 58/62
(skrzyżowanie ul. Żelaznej i ul. Grzybowskiej)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
s
trona internetowa: http://www.taniecindyjski.pl/

telefon: +48 789 428 211

fb: https://www.facebook.com/Teatr-Tańca-Nataraja-273931332617072/?ref=page_internal

Yt: https://www.youtube.com/user/NatarajaGroup1

 
Zobacz też na portalu: NATARAJA - zespół tańca indyjskiego