Akademia Tanga Argentyńskiego jest stowarzyszeniem zajmującym się promowaniem tanga i zrzeszającym jego miłośników. Nie prowadzi szkoły, ale organizuje warsztaty tanga z nauczycielami z zagranicy.

Stowarzyszenie Akademia Tanga Argentyńskiego zostało założone w 1999 roku w celu rozwijania tanga w Polsce, prezentowania tańca i muzyki. Tango to nie tylko część narodowej kultury Argentyny, to także rodzaj emocji. Akademia prowadzi lekcje, organizuje warsztaty, zaprasza tancerzy i nauczycieli z zagranicy.

Organizuje także pokazy tanga w wykonaniu najlepszych par Akademii i mistrzów z zagranicy oraz koncerty w wykonaniu m.in. warszawskich zespołów Machina del Tango, Tangata Quintet, alTango!, krakowskiego Trio Revirado, śląskiego kwartetu QuiTango.

Regularnie organizuje milongi, czyli wieczory tanga, na które zaprasza wszystkich, oferując naukę podstawowych kroków, muzykę i niedzisiejszy klimat.


Akademia Tanga Argentyńskiego
ul. Ciołka 12 pok. 410
01–443 Warszawa

Kontakt:

tel. 502 701 920
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


www.akademiatanga.art.pl

https://www.facebook.com/groups/113784012439/