Buddyjską Wspólnotę Zen Kannon tworzą osoby uprawiające medytację zgodnie z tradycją japońskiego buddyzmu zen Soto.  

 

Duchowym mentorem wspólnoty jest mistrz Jakusho Kwong. Mistrz praktykował u roshiego Shunryu Suzukiego, który jako jeden z pierwszych popularyzował i nauczał zen w Stanach Zjednoczonych. W 1970 został ordynowany na mnicha. Trzy lata później założył Sonoma Mountain Zen Center na cześć mistrza, funkcję opata pełni do dziś. Naucza także w Polsce i Islandii. Gdy do Polski przybył w 1987 roku, od razu został ciepło przyjęty, spotkał osoby, które były ciekawe jego nauk. Rok później poprowadził tygodniowe odosobnienia medytacyjne. Wówczas też zarejestrował Centrum Zen Kannon, które później zostało przemianowane na Buddyjską Wspólnotę Zen Kannon. Dziś zgromadzenie tworzy blisko 100 osób. Regularne praktyki odbywają się w ośrodkach miejskich, organizowane są kilkudniowe odosobnienia oraz co roku odosobnienie miesięczne - ango.

 

Adres korespondencyjny
ul. Staffa 34/18
01-844 Warszawa

E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook
https://www.facebook.com/Zen.Kannon.Polska/ 

Kontakt z Nauczycielami
Jerzy Kuun - 601 207 708
Mikołaj Uji - 608 500 292, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.