Rumuński Instytut Kultury w Warszawie, założony w czerwcu 2006, działa na rzecz szerzenia znajomości Rumunii, w szczególności języka i kultury rumuńskiej w Polsce, ułatwiając wymianę partnerską i kulturową miedzy Rumunią a Polską.

Rumuński Instytut Kultury w Warszawie realizuje z własnej incjatywy, lub w porozumieniu z innymi polskimi instytucjami publicznymi i prywatnymi projekcje kinematograficzne, spektakle teatralne i taneczne, koncerty, wystawy, tłumaczenia, odczyty publiczne, konferencje, okrągłe stoły, programy nauczania języka rumuńskiego. Dodatkowo na swojej stronie Instytut dzieli się artykułami i newsami na temat literatury, teatru, tańca, filmu, muzyki i innych sfer kultury rumuńskiej.

W semestrze 2020/21 Instytut polecał kursy językowe w szkole CALITATE dla osób od zupełnie początkujących (poziom A 1.1) do zaawansowanych (OPEN LEVEL B 2.2)


Rumuński Instytut Kultury
ul. Chopina 10

Kontakt:
tel.: (+48) 22 629 16 56, 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.