Rumuński Instytut Kultury w Warszawie, założony w czerwcu 2006, działa na rzecz szerzenia znajomości Rumunii, w szczególności języka i kultury rumuńskiej w Polsce, ułatwiając wymianę partnerską i kulturową miedzy Rumunią a Polską.

Rumuński Instytut Kultury w Warszawie realizuje z własnej incjatywy, lub w porozumieniu z innymi polskimi instytucjami publicznymi i prywatnymi projekcje kinematograficzne, spektakle teatralne i taneczne, koncerty, wystawy, tłumaczenia, odczyty publiczne, konferencje, okrągłe stoły, programy nauczania języka rumuńskiego.

 

Począwszy od 2007 roku, ICR proponuje wylansować serię programów promowania kultury rumuńskiej, adresowanych w szczególności do polskiej społeczności.

 

  • Polska czyta Rumunię - program tłumaczeń współczesnej literatury rumuńskiej we współpracy z najbardziej prestiżowymi polskimi wydawnictwami.
  • Rumunia bez pośredników - cykl cotygodniowych wizyt dokumentalnych, adresowanych do dziennikarzy najbardziej prestiżowych instytucji prasowych w Polsce.
  • Rumunia dla najmłodszych - program nauki przez zabawę adresowany do najmłodszych.
  • Smakowita Rumunia - program pełen smaków i zapachów, dzięki któremu Rumuni ukażą Polakom, jak dobrze żyje się między Karpatami a Dunajem.


Rumuński Instytut Kultury
ul. Chopina 10

Kontakt:
tel.: (+48) 22 629 16 56
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.icr.ro
https://www.facebook.com/pages/Rumu%C5%84ski-Instytut-Kultury-w-Warszawie/149358061784068?fref=ts