Fundacja Shalom to amerykańsko-polsko-izraelska organizacja, założona w 1988 roku przez Gołdę Tencer, aktorkę i reżyserkę Teatru Żydowskiego. Za podstawowy cel działalności uznaje ochronę i promocję kultury i dziedzictwa żydowskiego.

 

Warszawska siedziba fundacji mieści się w budynku Teatru Żydowskiego na Placu Grzybowskim. Nazwa - Shalom - wiąże się z hebrajskim pozdrowieniem oznaczającym 'pokój'.

Fundacja organizuje kursy języka jidysz, wykłady, warsztaty, konkursy edukacyjne, spektakle teatralne i telewizyjne, wystawy plastyczne i festiwale, prowadzi również działalność wydawniczą. Jest organizatorem festiwalu kultury żydowskiej 'Warszawa Singera' oraz inicjatorem Centrum Kultury Jidisz. W ramach swojej działalności prowadzi także Uniwersytet Trzeciego Wieku, i jest współorganizatorem wielu wydarzeń, takie jak obchody Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu i obchody rocznic wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Fundacja Shalom - kontakt:
ul. Senatorska 35
00-099 Warszawa
tel. 48 22 620 30 36, 48 22 620 30 37, 48 22 620 30 38
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.shalom.org.pl
Facebook: Fundacja Shalom