Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury (RONiK) w Warszawie rozpoczął swoją działalność w listopadzie 1962r. Jego działalność reguluje porozumienie zawarte pomiędzy rządami Federacji Rosyjskiej i Polski. RONiK istnieje w ramach Federalnej Agencji ds. Wspólnoty  Niepodległych Państw, Rodaków Mieszkających za Granicą i Międzynarodowej Współpracy Humanitarnej (Rossotrudniczestwo).. RONIK posiada w Polsce oddziały w Gdańsku i Warszawie.

Celem Ośrodka jest promowanie informacji z zakresu historii i kultury Rosji oraz kwestii gospodarczych, społecznych, politycznych państwa rosyjskiego. Pomaga również w nawiązywaniu kontaktów naukowych i kulturalnych pomiędzy polskimi i rosyjskimi instytucjami. RONIK organizuje wykłady, seminaria specjalistów z określonych dziedzin wiedzy, koncerty, seanse filmowe, wystawy oraz inne imprezy o charakterze informacyjnym, kulturalno-oświatowym i naukowym.
Sporą popularnością cieszą się kluby zainteresowań. Ośrodek posiada własną bibliotekę literatury rosyjskiej. Ponadto RONIK ma do zaoferowania wielostopniowe kursy i materiały dydaktyczne do nauki języka rosyjskiego, usługi informacyjno-konsultacyjne w zakresie biznesowych i osobistych kontaktów z Rosją. Jednocześnie przy RONiK działa Centrum Certyfikacyjne, które prowadzi egzaminy za znajomości języka rosyjskiego na różnych poziomach. Pozytywnie zdany egzamin zostaje potwierdzony przez międzynarodowy certyfikat, który uznawany jest przez Radę Europy.
Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury
00-761 Warszawa,
ul. Belwederska 25
tel./fax (022) 849-27-30
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kursy języka rosyjskiego
tel. (022) 848-04-11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Facebook: fb.com/ronik.warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.vk.com/ronik.warszawa
Instagram: instagram.com/ronik.warszawa

https://www.ronik.org.pl/kontakt/