Austriackie Forum Kultury dzięki swojemu otwartemu charakterowi, różnorodnej działalności, a także korzystnemu usytuowaniu w samym centrum miasta jest renomowaną instytucją kulturalną, ściśle związaną z polskimi środowiskami twórczymi, naukowymi i kulturalnymi. Podstawową rolą forum jest inicjowanie i wspieranie artystycznych i naukowych przedsięwzięć między Polską i Austrią. Również projekty wykraczające poza granice państw, uwzględniając globalne powiązania kultury i nauki, są w ramach jego działalności nie tylko możliwe, ale i pożądane.

Wraz z innymi placówkami austriackimi forum pragnie nakreślić nowoczesny wizerunek Austrii, jako partnera Polski w Unii Europejskiej, ze wszystkimi jego zaletami, osiągnięciami, sprzecznościami i aktualnymi problemami. W wyborze proponowanych projektów szczególną wagę przywiązuje do ich jakości, kreatywności twórców i zaangażowania polskich partnerów.
Preferowane są inicjatywy poparte wcześniejszymi kontaktami partnerów i zainteresowaniem strony polskiej, oraz dające nadzieję na trwałość nawiązanych stosunków, wykraczających poza jednorazowe przedsięwzięcia kulturalne.
Najważniejszym zadaniem austriackiego forum kultury jest pogłębianie kontaktów kulturalnych między Polską i Austrią, wspólna realizacja przedsięwzięć kulturalnych i naukowych z polskimi instytucjami w celu umocnienia i rozszerzenia stosunków kulturalno-naukowych między obydwoma krajami.


Kontakt:
tel. 22 526 88 00/11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 

Austriackie forum kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa
pn-pt: 09.00-17.00


www.austria.org.pl

Facebook

YouTube