Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie powstał w 1993 roku. Finansowany jest ze środków budżetowych niemieckiego Ministerstwa Edukacji i Badań. Do zadań Instytutu należy badanie stosunków polsko-niemieckich, zagadnień z historii porównawczej Polski i Niemiec oraz historiografii. Stąd też Instytut publikuje wyniki badań oraz teksty źródłowe dotyczące historii Polski jak i stosunków polsko-niemieckich, a także historyczne prace naukowe w polskim lub niemieckim tłumaczeniu. Pracownicy Instytutu udzielają informacji oraz pośredniczą w nawiązywaniu kontaktów naukowych między Polską a Niemcami, a także między instytucjami naukowymi innych państw.

We wszystkich zagadnieniach naukowych Niemieckiemu Instytutowi Historycznemu doradza 9-osobowa Rada Naukowa. Przewodniczącym Rady jest prof. dr hab. Thomas Wünsch (Uniwersytet w Passau).  Członkowie Rady, która zbiera się przynajmniej raz w roku na dwudniowe obrady, wybierani są każdorazowo na 4-letni okres kadencji, z możliwością jej jednokrotnego przedłużenia.

Kontakt:

tel.: +48-22-525 83-00
faks: +48-22-525 83 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Niemiecki Instytut Historyczny

Aleje Ujazdowskie 39
Tel.: +48-22-525 83-00. Fax: +48-22-525 83 37
www.dhi.waw.pl/pl