Powstały w 1940 roku Duński Instytut Kultury jest pozarządową, niezależną organizacją typu non-profit. Siedziba główna mieści się w Kopenhadze, w Polsce Instytut działa od 1994 roku. Instytut działa pod honorowym patronatem Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Mary.

Celem działalności Instytutu jest wzbogacanie duńskiego życia kulturalnego poprzez wymianę i dialog z innymi krajami. Pojęcie kultura funkcjonuje w Instytucie w szerokim znaczeniu: obejmuje sztukę, wszelkie formy życia kulturalnego, a także sposób funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Dlatego działalność Instytutu dotyczy również edukacji, polityki na szczeblu samorządowym, opieki społecznej. Działalność obejmuje m.in. organizowanie i współorganizowanie wystaw, koncertów, pokazów filmowych, spotkań literackich, i innych prezentacji kultury duńskiej w Polsce oraz kultury polskiej w Danii.

Instytut nie udziela dotacji na projekty kulturalne, natomiast realizuje i współfinalizuje projekty we współpracy z partnerami polskimi i duńskimi.


Kontakt:
tel. (22) 621 11 20
fax (22) 621 13 41
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
godz. otwarcia 9:00-15:00

Duński Instytut Kultury w Warszawie
ul. Piękna 31/37

www.dik.org.pl