Goethe-Institut jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec, a jego działalność obejmuje swym zasięgiem cały świat. Zajmuje się upowszechnianiem znajomości języka niemieckiego zagranicą i rozwija międzynarodową współpracę kulturalną. Ponadto popularyzuje kompleksowy wizerunek Niemiec, informując o ich życiu kulturalnym, społecznym i politycznym.

Warszawski Goethe-Institut powstał w 1990 roku. Od 2004 roku jego siedziba mieści się w nowoczesnych pomieszczeniach przy ul. Chmielnej 13 a. Goethe-Institut w Warszawie działa na terenie Polski wspólnie z Goethe-Institut w Krakowie.

 

Celem działalności Instytutu w sferze polityczno-kulturalnej jest budowanie perspektywicznego porozumienia między Polakami i Niemcami poprzez popularyzację języka niemieckiego, pracę na rzecz upowszechniania informacji na temat Niemiec, pośredniczenie w kontaktach oraz prowadzenie dialogu i współpracy w dziedzinie kultury i edukacji. Jego działalność ma ułatwić dostęp do niemieckiej kultury i zintensyfikować kontakty między polskimi i niemieckimi instytucjami kulturalnymi i oświatowymi, a także artystami i intelektualistami.

 

Goethe-Institut w Warszawie służy profesjonalną radą we wszystkich dziedzinach swojej działalności, począwszy od wyboru odpowiedniego kursu językowego z bogatej oferty Instytutu, aż po wyszukiwanie najświeższych informacji na temat Niemiec.

kontakt:

Tel.: +48 22 5059000
Fax: +48 22 5059010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/goetheinstitut.warszawa

Goethe-Institut w Warszawie
ul. Chmielna 13A

www.goethe.de/ins/pl/war/plindex.htm