Czeskie Centrum w Warszawie działa od ponad 50 lat. W tym czasie stało się miejscem, do którego przywykło wiele osób związanych z Republiką Czeską. Działalność na polu kultury wspaniale łączy się z działalnością informacyjną i w ten sposób Czeskie Centrum uzupełnia działalność czeskich placówek dyplomatycznych w Polsce.

Głównym zadaniem Czeskiego Centrum w Warszawie jest szeroka prezentacja kultury czeskiej (wystawy, koncerty, spotkania z autorami, przedstawienia teatralne, wykłady oraz inne projekty prezentujące sztukę czeską). Oprócz tego we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego (CzechTourism) Centrum aktywnie promuje Republikę Czeską jako atrakcyjny cel podróży i wypoczynku. Udziela również podstawowych informacji o Republice Czeskiej, a także prowadzi bibliotekę, w której znaleźć można książki z różnych dziedzin, czeską prasę codzienną oraz czasopisma. Organizuje także kursy języka czeskiego, które prowadzone są na trzech poziomach zaawansowania. Lektorami są doświadczeni lektorzy Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W bibliotece istnieje możliwość skorzystania z internetu, za pomocą którego samemu można poszukać potrzebnych informacji o Republice Czeskiej.

 

 

Informacje o programach i usługach oferowanych w poszczególnych krajach dostępne są na stronie internetowej: www.czechcentres.cz lub na stronach poszczególnych Czeskich Centrów.

kontakt:

tel: +48-22-6297271
fax: +48-22-6283320
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czeskie Centrum
Al. Róż 16

www.czechcentres.cz/warsaw