We wrześniu 2003 zawiązał się Warszawski Oddział IPCC (Indo-Polish Cultural Committee) pod przewodnictwem Janusza Krzyżowskiego w składzie: Marek Sawicki, Andrzej Kutnowski, Ajit Kumar, Rajesh Nautiyal, Kacper Ruciński, Samir Khurana, Umesh Wadhwa.

Janusz Krzyżowski - Przewodniczący Warszawskiego Oddziału IPCC
dr medycyny, podróżnik, autor publikacji z zakresu psychiatrii oraz popularyzator kultury indyjskiej

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.orient.jkrzyzowski.eu

Karolina Krzywicka
Vice sekretarz Warszawskiego Odizialu IPCC
historyk sztuki; pracownik Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 607 339 788

Kinga Malec
Dyrektor artystyczny IPCC
Prezentuje klasyczny taniec indyjski Bharata Natyam, oraz semi classical cinematic dance (taniec do muzyki z filmów, częściowo wykorzystujący techniki indyjskich tańców klasycznych i tradycyjnych ludowych). Uczyła się tańca na południu Indii w Trivandrum u dr Neeny Prasad oraz w Madrasie u Sir Kishore Mosalikanti. Występuje miedzy innymi w projekcie Masala Sound System, oraz Indialucia Michała Czachowskiego. W czerwcu 2006 roku założyła zespół Alapadma, z którym pracuje nad układami do indyjskiej muzyki filmowej, (między innymi z Devdas, Main Hoo Naa, Kabhi Khushi Kabhi Gham, Dil Se, Anniyan). Prowadzi stałe zajęcia i warsztaty z klasycznego tańca Bharata Natyam oraz Bollywood, informacje o szkole można znaleźć na:

Siedziba Główna IPCC w Krakowie
ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków tel.:  12 656 3670, 12 656 1890, 12 656 4441, fax.: 12 656 454


IPCC - Oddział Warszawski

ul. Pelplińska 31

www.ipcc.pl