Greckokatolicka cerkiew prowadzona jest przez Ojców Bazylianów.
Oprócz swojego głównego, religijnego przesłania, prowadzi na terenie swojej parafii także działania kulturalne. W odremontowanej i stylowo ozdobionej sali pod cerkwią odbywają się spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz koncerty muzyki cerkiewnej.

W ramach wydarzeń kulturalnych parafia gościła m.in. Bohdana Osadczuka, profesora przez wiele lat związanego z paryską Kulturą i Jerzym Giedroycem, który od ponad 50 lat działa na rzecz pojednania polsko-ukraińskiego. Ojcowie Bazylianie zaprosili również ukraińskich poetów takich jak Iwan Dracz, Roman Łubkiwśkyj czy Atena Paszko. Odbył się również wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego. 

Na terenie Cerkwi odbywają się również koncerty chórów cerkiewnych. Wystąpiły m.in.: Chór im. M. Berezowskiego Syntagma, chór Zhurawl, chór Dudaryk ze Lwowa oraz chór Kyjiw z Kijowa. 

Parafialny chór zazwyczaj śpiewa w cerkwiach podczas liturgii, choć zdarzają się mu się występy w innych miejscach np. w Akademii Muzycznej, w Kościele Świętego Krzyża oraz na pogrzebach znanych osób (np. Jacka Kuronia). W jego repertuarze znajdują się tradycyjna muzyka liturgiczna oraz utwory kompozytorów ukraińskich, rosyjskich, bułgarskich, ormiańskich i gruzińskich.

Pieśni wykonywanych przez Chór Cerkwi można posłuchać w internecie na stronie: hell.pl/agnus/chor

Cerkiew dba również o kontakt z wiernymi - po niedzielnej Mszy Świętej parafianie spotykają się w sali pod cerkwią, tam również odbywają się uroczystości i spotkania z wiernymi m.in. z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.

Porządek Mszy św.: niedziele 9:00, 11:00, 18:00; w święta niebędące dniami wolnymi od pracy 10:00, 18:00; w dni powszednie 7:00, 17:30

Data odpustu: 28 sierpnia, 25 listopada (Św. Jozafata, bpa i męcz.) – przenoszony na niedzielę

Cerkiew i monaster Ojców Bazylianów
pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy i Świętego Jozafata
Adres proboszcza do korespondencji:
ul. Miodowa 16; 00-246 Warszawa
Telefony: +48 22 831 17 18; kom. +48 606 733 999
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres www: bazylianie.pl
Proboszcz: o. Jan (zak. Piotr) Kuszka OSBM

http://cerkiew.org/warszawa/
TWITTER: @Greckokatolicki