Założycielami kawiarni jest małżeństwo z Ukrainy - Oleg i Inna z Kijowa, którzy również tam pracują. Mówią, że dla nowej sprawy w nowym kraju jest potrzebna wiara w dobro - stąd nazwa ich Espresso Baru. Jest to najmniejsza kawiarnia w Polsce (o powierzchni zaledwie 6 metrów!) z wielkim potencjałem, wpisana do Księgi Rekordów, a oprócz kawy dostaniemy w niej różne ciekawe smakołyki, jak na przykład egzotyczny dla Polski zefir czy ukraińską chałwę.

Niezwykły format Espresso Baru, jego lokalizacja, menu i bardzo rozsądne ceny, w trzy miesiące uczyniły go ulubionym miejscem mieszkańców i obowiązkowym celem wizyt turystów. W małej kawiarni oprócz kawy na wynos i small talk, można znaleźć mini galerię zdjęć ekspresjonizmu abstrakcyjnego, wiele przedmiotów hand-made, a nawet wysłać pocztówkę do rodziny i przyjaciół.

Jednak główną atrakcją jest kawa, która jest zawsze najświeższa i najsmaczniejsza, bo palona w Warszawie.

Można spróbować kawy z menu klasycznego, jak na przykład: Espresso, Cappuccino, Latte, jak i niezwykłych smaków, takich jak: kawa firmowa - z imbirem, cytryną i miodem, kawa po warszawsku, kawa z mlekiem zagęszczonym, kakao pomarańczowe, są tu też różnego rodzaju frappe, koktajle mleczne, rzadko spotykana w Polsce herbata z hibiskusa - Karkade i dużo więcej.

Ponadto oferują różne smakołyki: egzotyczny dla Polski zefir, dużo ukraińskiej chałwy i innych słodyczy.

Dobro&Dobro Espresso Bar
ul. Puławska 11

Facebook