Tajfuny to położona w centrum Warszawy księgarnia azjatycka, w której możemy znaleźć książki z lub na temat Japonii, Korei Południowej i Północnej, Chin i Singapuru. Większość pozycji jest dostępna po angielsku, ale znajdziemy także tytuły po polsku, koreańsku i japońsku. Księgarnia oferuje szeroki wybór asortymentu, który skupia się przede wszystkim na literaturze pięknej i literaturze faktu, ale możemy też znaleźć w niej komiksy czy magazyny. Z całą ofertą można zapoznać się na stronie internetowej, gdzie każdy zainteresowany tą tematyką znajdzie coś dla siebie.

 

Tajfuny to coś więcej niż księgarnia: to również wciąż rozwijający się projekt. Warto śledzić ich poczynania i zapoznać się np. z ich blogiem lub podcastem, które zawierają masę ciekawostek i oferują ciekawe spojrzenie na kulturę Azji. 

Tajfuny to także wydawnictwo, dzięki któremu Polacy mogą zaznajomić się z twórczością mniej znanych pisarzy.

Tajfuny to też społeczność, w którą można zaangażować się np. poprzez udział w spotkaniach Tajfunowego Klubu Książkowego, podczas których można podyskutować na temat konkretnych tytułów. Na Facebooku często organizowane są transmisje na żywo, podczas których możemy wejść w dialog z osobami tworzącymi Tajfuny. Można tam też znaleźć informacje na temat nowości wydawniczych oraz wydarzeń specjalnych, np. kiermaszy (w tym tematycznych, podczas których można chociażby nabyć azjatyckie książki kucharskie). Ponadto warto też zajrzeć na Instagrama, zarówno tego prowadzonego po polsku, jak i po angielsku, gdzie regularnie zamieszczane są zdjęcia okładek i opisy poszczególnych książek, co pomaga być na bieżąco z nowościami oraz wybrać lekturę dla siebie.

W księgarni możemy porozumieć się nie tylko w języku polskim i angielskim, ale też we włoskim i podstawowym japońskim.

Tajfuny
ul. Chmielna 12
00-021 Warszawa

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - sobota: 11:00 - 19:00

Dane kontaktowe:
Tel.: 602 372 901
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa

Facebook

Instagram PL @tajfuny

Instagram EN @tajfuny_books