Esy i Floresy z Harry'ego Pottera w Warszawie? Tak! I nawet nie trzeba przechodzić przez żaden mur!

Jak wam się podoba / As you like it to kameralna, anglojęzyczna księgarnia położona w śródmieściu, która jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia dla każdego, kto interesuje się kulturą anglosaską i chciałby mieć kontakt z językiem. 

Wśród pozycji księgarni możemy znaleźć albumy o różnorodnej tematyce (np. sztuka, fotografia, moda, architektura, design, kulinaria czy popkultura), literaturę piękną, młodzieżową i dziecięcą – zarówno nowoczesną, jak i klasyczną. Poza autorami brytyjskimi czy amerykańskimi znajdziemy też dzieła twórców innych narodowości, w tym polskiej, dzięki czemu osoby zza granicy będą mogły w łatwy sposób zapoznać się z polskimi dziełami kultury, bez obaw o barierę językową. Ponadto na półkach natrafimy też na komiksy, książki typu pop-up oraz wydawnictwa specjalne, np. papeterię, gry czy puzzle.

Ale co jeśli i tak nie uda nam się znaleźć wymarzonej pozycji? Z pomocą przyjdzie personel, który może zamówić wybrane przez nas książki, jak też pomóc w znalezieniu innych publikacji dotyczących danej tematyki. 

Księgarnia bierze także udział w różnych wydarzeniach, takich jak Noc Księgarń czy Tydzień Księgarń Kameralnych, w ramach których organizowane są różne dodatkowe aktywności. Możemy trafić na kiermasze lub warsztaty np. rysunku czy kolażu. Ze względu na charakterystyczne wnętrze odbywają się tam także sesje zdjęciowe czy nagrania do różnych programów. Warto śledzić media społecznościowe księgarni, by być na bieżąco.

 

Jak wam się podoba
ul. Emilii Plater 4, Warszawa

Godziny otwarcia:
Pn. - Pt.: 11 - 19
Sob.: 11 - 15

Kontakt:
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: (22) 625 28 30

Facebook

Instagram

WWW