Już 24 sierpnia w Tseraqvi (Gruzja - Marneuli) rusza kolejna edycja festiwalu realizowanego przez warszawską organizację - Fundację Inna Przestrzeń. Sami organizatorzy mówiąc o swoim festiwalu porównują go do festiwalu Woodstock. I choć praca nad programem kolejnej edycji zaczyna się zaraz po zamknięciu poprzedniej to prawdziwa zawierucha rusza na przełomie lipca i sierpnia. Jak to wygląda? Na niezagospodarowanym terenie budowane jest festiwalowe miasteczko - począwszy od toalet, poprzez strefy przystosowane do prezentacji kultur, kończąc na scenie. Wszystko budowane przez wolontariuszy pod okiem doświadczonych koordynatorów - aktywistów, artystów, architektów.

Kaukaz to jeden z najbardziej bogatych kulturowo regionów świata. Mimo istniejących od lat konfliktów - mieszkańcy Kaukazu pamiętają czasy pokojowego współistnienia. One Caucasus to projekt, którego celem jest stworzenie profesjonalnej, wolnej przestrzeni spotkań dla młodych Azerów, Ormian, Gruzinów oraz wszystkich innych, którzy są zainteresowani udziałem w tym przedsięwzięciu. 

Tegoroczny festiwal trwać będzie aż 4 dni, podczas, których usłyszymy muzyków z krajów Kaukazu i z Polski. Na pewno nie zabraknie też gwiazd z innych regionów. Szczegółowy program zostanie ogłoszony już wkrótce, jeżeli będziecie w tym czasie w Gruzji, nie może Was zabraknąć w Tseraqvi. Dlaczego? Zobaczcie sami: One Caucasus

Udział w festiwalu jest bezpłatny, dla gości udostępniane, również bezpłatnie, jest pole campingowe.

Facebook