Ostatnimi czasy głośno było o tym, że Warszawa znalazła się na 3. miejscu w rankingu wegańskich miast stworzonym przez portal HappyCow. Wegańskie knajpki pojawiają się w Warszawie jak grzyby po deszczu, ale czy znajdziemy wśród nich restauracje inspirowane kuchnią innych kultur? Cykl artykułów o Wegańskiej Wielokulturowej Warszawie rozpocznę moim TOP 3 ulubionych wielokulturowych restauracji serwujących dania wyłącznie wegańskie.

1. Loving Hut - kuchnia wietnamska
al. Jana Pawła II 41
Loving Hut wygląda niepozornie - kilka stolików w typowym barze wietnamskim w ciągu pawilonów przy Jana Pawła. A menu? Menu zachwyca! Kilkadziesiąt pozycji, a do tego wśród nich dania, które w wietnamskich restauracjach dostępne są prawie wyłącznie w wersji mięsnej. Ceny są bardzo przystępne, a porcje na tyle duże, że zamawiając dania dla dwóch osób zawsze wracamy z czymś do domu :) 

2. Falafel Bejrut - kuchnia libańska
ul. Moliera 8
O dobrego falafela w Warszawie nie trudno, ale ja osobiście jadam go najczęściej tutaj. Ceny dań wahają się od kilkunastu do około trzydziestu złotych - od klasycznego falafela w picie po bardziej rozbudowania dania na talerzach. Musze przyznać, że talerz Vegan King ma u mnie 10/10. Polecam też robione na miejscu lemoniady.

3. Tel Aviv Food & Wine - kuchnia bliskowschodnia 
ul. Poznańska 11
Tel Aviv jest zdecydowanie dobrym miejscem, na spotkanie z kuchnią wegańską mięsożerców zarzekających się, że oni daniem bez mięsa to się w życiu nie najedzą. Przetestowane kilka razy. Mięsożercy najedzeni i zszokowani jakie pyszne. Ceny są wyższe niż w poprzednich lokalizacjach. Dodatkowy plus za możliwość wyboru dań w opcji bezglutenowej (+3 pln). Pyszne desery. 

Powyższe TOP 3 jest całkowicie subiektywne :) W następnej części opisze kilka wielokulturowych miejsc miejsc, które nie są wyłącznie wegańskie, ale z menu można wybrać ciekawe wegańskie propozycje.

A wy gdzie jadacie najczęściej?