Ambasada Meksyku w Polsce zaprasza na cykl wydarzeń Frida Kahlo w Polsce 2017!

Wystawa fotograficzna "FRIDA I DIEGO. NIECH ŻYJE ŻYCIE!" obejmuje 50 zdjęć autorstwa różnych fotografów i artystów czasów Fridy Kahlo i Diego Rivery, m.in. Guillerma Kahlo, ojca Fridy, Augustina Victora Casasoli, Nickolasa Muraya, Élie Faure oraz opowiada historię związku Fridy i Diego. Wystawa eksponowana będzie od 12 września do 15 października 2017 r. w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy na ul. Koszykowej 26/28

Wernisaż będzie miał miejsce 12 września br. o godzinie 17:00

Cykl konferencji o sztuce i kulturze Meksyku "Meksyk Fridy Kahlo" odbędzie się w każdą środę od 6 września do 4 października, od godz. 17:00 do 18:00 w Sali Audiowizualnej Ambasady Meksyku w Warszawie, Al. Jerozolismkie 123a (piętro 20)

Wszystkie konferencje prowadzone będą w języku hiszpańskim. 
Wymagane wcześniejsze zapisy! 
Zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem uczestników prosimy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Cykl konferencji zorganizowany przez Ambasadę Meksyku w Polsce, we współpracy z Centrum Nauczania Cudzoziemców Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku.

• Konferencje odbędą się “na żywo”. Uczestnicy będą mieć niepowtarzalną okazją do wymiany informacji oraz komentarzy z uznanymi wykładowcami Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku.

• Kurs ten pozwoli zrealizować niezapomnianą podróż po kulturze meksykańskiej; każda konferencja zostanie wygłoszona przez specjalistów w dziedzinie meksykańskiej sztuki i kultury, ze szczególnym naciskiem na przybliżenie ówczesnego Meksyku Fridy Kahlo i Diego Rivery.

• Cykl konferencji zostanie poprowadzony w języku hiszpańskim. Uczestnikom, którzy będą posiadać 80% obecności, zostanie wręczony dyplom uczestnictwa.

Pełen program wydarzeń “Frida Kahlo w Polsce 2017” obejmuje różne miasta w Polsce, gdzie w ostatnim kwartale roku 2017 będą organizowane wystawy, prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, kursy, imprezy gastronomiczne, tradycyjny Ołtarz Zmarłych, przedstawienia teatralne oraz modowe.

Program oraz szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Ambasady Meksyku w Polsce