30 września 2017 r.  w godz. 18:00 – 20:00 Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na kolejne spotkanie z tradycyjną muzyką kurdyjską w wykonaniu muzyków z Iranu, tworzących Gian Ensemble. 

Mieszkańcy stolicy będą mieli niesamowitą okazje posłuchać gry na tradycyjnych kurdyjskich i perskich instrumentach muzycznych takich jak tara, tambur, dafa oraz inne bębna obręczowe.

Mohammad Zolnouri gra na tamburze, kurdyjskim instrumencie strunowym, popularnym wśród sufich z okolic Kermanszach oraz na tarze, klasycznym instrumencie perskim. Hamidreza Ojaghi gra na dafie i innych bębnach obręczowych. Wykonuje zarówno klasyczną muzykę perską, jak i tradycyjne pieśni kurdyjskie w dialekcie kurmandżi, typowym dla Kurdów zamieszkujących m.in. północny Iran. Mohammad Rasouli jest mistrzem perskiego fletu nej i wykonuje przede wszystkim muzykę suficką i klasyczną muzykę perską.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stałą „Strefa dźwięków”.

Bilety: 30 zł, 25 zł 
Liczba miejsc ograniczona.