14 listopada br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu kameralnego "Kijowscy soliści" - „Ambasadora kultury ukraińskiej w świecie”.

Roman Rewakowicz – dyrygent

Jewhen Gromow - fortepian

W programie:

Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento D-dur KV 136

Walentyn Sylwestrow - Serenada na orkiestrę smyczkową

Walentyn Sylwestrow - 4 Postludia na fortepian i orkiestrę smyczkową

Piotr Czajkowski - Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur op. 48

 

Zespół Kameralny "Kijowscy soliści" został założony w 1996 roku przez znakomitego ukraińskiego skrzypka Bohodara Kotorowicza (1941-2009), profesora Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy. Pod jego artystyczną dyrekcją w krótkim czasie osiągnął wysoki poziom artystyczny, plasujący go dziś wśród najlepszych zespołów kameralnych Ukrainy.


W skład zespołu wchodzą wybitni instrumentaliści – młodzi utalentowani muzycy, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, wielu z nich to wychowankowie prof. Bohodara Kotorowicza. Ta kameralna orkiestra smyczkowa posiada szeroki repertuar, w którym znaczące miejsce przeznaczone jest ukraińskiej muzyce współczesnej. Wiele utworów powstało z myślą o tym zespole. W czasie swojej kilkunastoletniej historii „Kijowscy Soliści” odbyli szereg koncertów w Ukrainie i poza jej granicami. Zespół występował m.in. w Pałacu Luksemburskim i Pałacu UNESCO w Paryżu, w Operze Komicznej w Berlinie, w Sali Koncertowej “Flagey” w Brukseli, w RadioKulturhaus i Pałacu Lichtensteina w Wiedniu, w Sali Koncertowej „Esplanade” w Singapurze i „World Exhibition” w Japonii.