Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC „Globalny Rozwój w Kinie” jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecim na świecie innowacyjnym wydarzeniem łączącym kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne.

W dniach 24 - 26 listopada 2017 roku w Kinotece PKiN oraz Staromiejskim Domie Kultury w Warszawie odbędą się pokazy filmów, z których każdy to oddzielna historia, specyficzny problem społeczny, inspiracja do refleksji nad kierunkiem, w którym zmierza świat.

Obrazy prezentowane na Festiwalu HumanDOC to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, krótko- i długometrażowych, pokazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania.

To unikalne połączenie przyjemnego z pożytecznym: kina dokumentalnego na najwyższym światowym poziomie, kampanii społecznych, debat i dyskusji.
Przegląd festiwalu prezentuje filmy niebanalne, pełne pasji i emocji, które uwrażliwiają na niesprawiedliwość społeczną i przede wszystkim inspirują do działania, pokazują, że nawet będąc tu, w Polsce, możemy zmieniać życie innych ludzi na lepsze, pomagać nawet w najdalszych zakątkach świata.

Filmy, które inspirują do myślenia i pozwolą odkryć świat na nowo!

Więcej informacji na stronie organizatorów