Serdecznie zapraszamy na przedświąteczny koncert młodych utalentowanych muzyków z Japonii i Wietnamu Mieko Miyazaki i Ngo Hong Quang w sobotę 16.12.2017 w Domu Kultury Raszyn! Mieko Miyazaki to jedna z najbardziej znanych na świecie wykonawców japońskiej muzyki koto, występowała dla japońskiej Pary Królewskiej, po raz pierwszy przybędzie do Polski. Artysta Ngo Hong Quang był znany w sztuce grania na wietnamskich ludowych instrumentach, niekiedy bardzo rzadkich jak: instrument Nhị, bau, ly, pho, K'ny, Chieng ..., a tym razem przywiezie jeszcze inne nowe rzeczy.
 
Bilety są dostępne: 1. ESK @ Computer, AseanPL, Wólka Kosowska, tel. 889518618 2. Centrum Kultury Văn Lang, ul. Nadrzeczna 3F.18, 3. Hair Salon,Wólka Kosowska, tel. 791 666 909 4. Centrum handlowe ul. Marywilska 44 boks A01 Cao Hong Thai, tel. 888 818 618 Cena biletów: Dorosły 50 zł, a 25 zł dla dzieci powyżej 6 lat, uczniów, studentów, nauczycieli.
 
Thai Linh: Urodzona w Tokyo Mieko Miyazaki rozpoczęła naukę gry na japońskim instrumencie koto u Tomizo Huruyi I Sachiko Tamury. Jej studia w Tokijskim Uniwersytecie Narodowym Sztuk Pięknych i Muzyki, zostały uwieńczone solowym występem przed obliczem cesarskiej pary japońskiej. Ukończyła naukę w roku 1992, zaś w kolejnym roku otrzymała najwyższe odznaczenie narodowej rozgłośni radiowej NHK-FM. Wybrana przez Fundację Japońską celem reprezentowania swojego kraju w międzynarodowych wydarzeniach artystycznych, koncertowała w wielu krajach Azji, Europy i Stanach Zjednoczonych. W roku 2003, jej wykonanie kompozycji „The Current” (CD Columbia Records-Japan) autorstwa Dozana Fujiwary na koto i flet Schakuhachi zostało uznane za jedną z trzydziestu najpięknieszych kompozycji koto wszechczasów przez specjalistów Hogaku Journal To nagranie było dziewiątym albumem Mieko Miyazaki, dostępnym w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Po przeprowadzce do Francji w 2005 roku, nieznana dotychczas w tym kraju artystka grająca na egzotycznym na rynku europejskim instrumencie szybko zyskała uznanie i wkrótce stała się jednym z wiodących nazwisk w zakresie gry na instrumencie koto. W swojej twórczości, przekracza dotychczasowe granice, wykorzystując potencjał instrumentu koto w rozmaitych gatunkach muzyki. Oprócz solowych projektów, artystka współpracuje z licznymi artystami, takimi jak gitarzysta jazzowy Nguyen Le, która to współpraca zaowocowała stworzeniem trio „Sayuki” z uznanym artystą tabla Prabhu Edouardem (CD „Sayuki” ACT). Innym przykładem zespołowej działalności było „Miyazaki Trio”, które artystka współtworzyła z Bruno Mauricem (akordeon) i Manuelem Solansem (skrzypce), wydając płytę CD „Saiko daqui/Harmonia Mundi”, nagrodzoną przez czasopismo Trad. Brała też udział w fascynującym projekcie tworzenia dokumentalnego filmu „Where islands meet” („Tam, gdzie spotykają się wyspy”), wraz z korsykańskim chórem „Voce Ventu” (CD "Tessi Tessi" daqui/Harmonia Mundi). W roku 2014 została zaproszona na festiwal „Violin on the Sand”, gdzie wykonywała swoją kompozycję „Hachigatsu” wraz z orkiestrą. W roku 2015, celem promocji tradycji gry na instrumencie koto pojawiła się w programach „The Voice” (kanał TF1 francuskiej telewizji) oraz „La boite – a Musique show with Jean Francois Zygel” (kanał France 2). W tym samym roku, w duecie „Dankin” wraz z saksofonistą jazzowym Franckiem Wolfem nagrała płytę w wydawnictwie WM Music oraz występowała na Paris Jazz Festival. Brała również udział w projekcie jazzowego kontrabasisty Michela Benity „River Silver”, który zaowocował nagraniem wyprodukowanym przez Manfreda Eichera i wydanym w styczniu 2016 w wydawnictwie ECM.
 
Ngô Hồng Quang urodził się i wychował w wiosce Hai Duong na północy Wietnamu. W wieku 11 lat rozpoczął naukę gry na Đàn Nhị i szybko zakochał się w instrumencie, który do dziś pozostaje jego wiernym towarzyszem. W konserwatorium w Hanoi studiował i grał na Đàn Bầu, wyjątkowym wietnamskim instrumencie o zaledwie jednej strunie. Poza Đàn Nhị i Đàn Bầu Quang gra też na bębnach Đàn Môi i Đàn Tre (zmodyfikowanej wersji Kn’y), Đàn Tính (instrument o trzech strunach) oraz Chiêng Dây (gong z strunami). Quang jest także utalentowanym wokalistą, znanym z własnych interpretacji Dân ca (piosenki tradycyjne). Po ukończeniu studiów został profesorem na Wydziale Muzyki Tradycyjnej konserwatorium w Hanoi. W 2016 roku ukończył studia kompozytorskie w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Den Haag, Holandii. Obecnie mieszka w Holandii i koncertuje po całym świecie.