Służewski Dom Kultury zaprasza na wieczór bałkański oraz prezentację książki Joanny Stovrag „Chwila na miłość” 4 grudnia br do Sali widowiskowej SDK o godz. 18-30.

BAŁKANY to niezwykle malowniczy region zróżnicowanych krain geograficznych, fascynujących zabytków kultury i sztuki, pięknych miast – prawdziwych pereł architektury kryjących w sobie ślady minionych epok. Bałkany intrygują kontrastami, burzliwą historią, zderzeniem tradycji i kultur. Zachwycają gościnnością i otwartością ich mieszkańców. Każdego, kto postawi stopę na tym obszarze, przyciągają potem jak magnes. 

Swoistym bohaterem bałkańskiego wieczoru będzie leżące w sercu Bałkanów, na styku kultur Wschodu i Zachodu SARAJEWO. Autorka książki „Chwila na miłość”, Joanna Stovrag opowiada w książce o Sarajewo, opisując jego losy w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie. Autorka opowiada także o swojej miłości do… pewnego Sarajewianina oraz fascynacji Sarajewem, które nosi w sercu. Jej bałkańska opowieść jest wzbogacona o autentyczne listy z oblężonego miasta, które otrzymywała od narzeczonego, oraz fotografie przybliżające czytelnikowi opisany okres.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się wybrać w swoistą podróż, słuchając opowieści Joanny Stovrag o Sarajewie – mieście-legendzie oraz o miłości wystawionej na wyjątkowo ciężką próbę. Wstęp wolny.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupienia książki w atrakcyjnej cenie oraz posmakowania słodkiego przysmaku – BAKLAWY.

Joanna Stovrag ukończyła slawistykę na UJ, jest tłumaczem przysięgłym języków: chorwackiego, bośniackiego i serbskiego. Współautorka przewodnika „Chorwacja – polscy autorzy” z serii Przewodnik praktyczny, wydanego przez Pascal, autorka książki „Jeszcze żyję… Historia prawdziwa” Wydawnictwo Branta.

Szczegóły na stronie organizatorów