20 grudnia w Sali Koncertowej Fryderyka Chopina UMFC odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu Warszawskiego Chóru Chłopięcego i Męskiego przy UMFC, Jakub Hutek - dyrygent i Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, Przemysław Zych – dyrygent.
W programie przewidziane polskie kolędy i pastorałki oraz utwory o tematyce świątecznej w aranżacjach Jana Maklakiewicza, Stanisława Młodożeńca, Stanisława Wiechowicza, Krzysztofa Kusiela-Moroza, studentów Wydziału V: Justyny Abramczyk, Agnieszki Kowalik, Dominika Lasoty, Wojciecha Pławnera, Martyny Rupar i Edyty Sędzik. Koordynacja koncertu: dr Bartosz Kowalski-Banasewicz.
Bilety można nabyć w Chopin University Press (pn.-pt. godz. 12.00-19.00) lub przez stronę organizatorów

WARSZAWSKI CHÓR CHŁOPIĘCY powstał w roku 1990 z inicjatywy  Rektora ówczesnej Akademii Muzycznej im. F. Chopina Warszawie prof. Andrzeja Chorosińskiego. Na repertuar Chóru składają się dzieła niemal wszystkich epok od średniowiecznego chorału gregoriańskiego po najnowsze kompozycje powstałe w naszych czasach. Co roku zespół daje około 30 koncertów tak w kraju jak i za granicą. Istotną formą działalności Zespołu są wyjazdy zagraniczne, podczas których Chór spotkał się z dużym uznaniem zarówno wśród publiczności jak i krytyki. Chór odwiedził m.in. Holandię Niemcy, Francję Litwę, w 1999, 2001 i 2003 roku odbył trzy długie tournee po Japonii, koncertując w wielu prestiżowych salach koncertowych Tokio, Osaki, Nagoi, Hiroszimy i Nagasaki. Śpiewał Pasję K. Pendereckiego na festiwalach Echternach w Luxemburgu, Penderecki Festspielle w Muenster, Europaische Festwoche w Passau, Festivall de la Chaise Dieu. Także w Polsce współpracuje z największymi instytucjami muzycznymi takimi jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki Opera Narodowa, Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans.