27 stycznia 2018 roku Muzeum Azji i Pacyfiku przy ulicy Solec 24 w Warszawie zaprasza na koncert Anny Krysztofiak – „Powitanie chińskiego Roku Brązowego Psa”, który odbędzie się w ramach cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stałą muzeum „Strefa dźwięków”.

Nadchodzący Rok Ziemskiego Brązowego Psa ma być dobrym czasem dla wszystkich. Ale to nie jedyny powód aby świętować. „W programie pojawi się tradycyjna muzyka chińska, a także zagadki i wspólna nauka piosenki noworocznej. Tradycyjne instrumenty chińskie zabrzmią w rękach Anny Krysztofiak, która także zaśpiewa i opowie o chińskich zwyczajach świątecznych. Usłyszymy cytry guzheng i guqin, skrzypce chińskie erhu i zhonghu, piszczałkę hulusi, a także lutnię nanguan pipę, na której wykonuje się unikalną, niezwykle archaiczną muzykę nanguan”,-zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka chóru oraz solistka – wokalistka w koncertach w kraju i za granicą. Jako multiinstrumentalistka wykonuje muzykę̨ na szeregu instrumentów chińskich i japońskich, a także na europejskich instrumentach dawnych. Jest jedną z dwojga Europejczyków na świecie grających muzykę nanguan. Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in. u Olgi Pasiecznik, Nicolasa Parle, Marka Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Wang Xinxin oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Manufacture d’Orgue de Bruxelles Patrick Collon. Przez rok pełniła funkcję organisty parafii polskiej przy kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli. Występowała jako solistka z The Harp Consort, Andrew Lawrence-King, a także wielokrotnie z Marią Pomianowską i jej zespołem. Koncertowała na wielu festiwalach, prowadziła też własny, autorski festiwal w Muzeum Łazienek Królewskich Muzyka w Ogrodzie Chińskim , gromadzący wielką liczbę słuchaczy. Anna Krysztofiak brała udział w reportażach telewizyjnych dla luksemburskiego RTL-u, TVP, TV Regionalnej i TV Toya. Została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować́ tradycyjną muzykę chińską w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi. W ostatnim czasie otrzymała nagrodę za działalność artystyczną z rąk Marszałka Województwa Łódzkiego.

Bilety można nabyć w muzeum. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie organizatorów