nauka języka

4-6 września w Fundacji Ocalenie startuje kolejna edycja kursów języka polskiego dla obcokrajowców z poza  UE. Zapisać się na kursy można będzie osobiście, mając przy sobie dowód osobisty (paszport/karta pobytu).
Interesujesz się Koreą? Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki języka koreańskiego? Kierunek Wschód zaprasza na lekcję próbną.
Spotkanie jest dedykowane wszystkim entuzjastom k-popu. Przyjrzymy się ciekawszym aspektom języka koreańskiego na podstawie twórczości wybranych artystów.
Interesujesz się Iranem? Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki języka perskiego? Centrum językowe Kierunek Wschód zaprasza na bezpłatną lekcję próbną.
Klub Ukraińskich Kobiet to nieformalne stowarzyszenie kobiet z siedzibą w Warszawie, działające na rzecz edukacji, integracji ukraińskiej społeczności i promocji kultury ukraińskiej w Polsce. Klub został założony Fundacją Nasz Wybór. Regularnie organizujemy rozmaite warsztaty, spotkania, koncerty oraz inne wydarzenia społeczno-kulturalne. Klub jest otwarty na przedstawicieli różnych narodowości i grupy wiekowe.
Fundacji im. prof. Mojżesza Schorra zaprasza na bezpłatną lekcję pokazową języka hebrajskiego! Jeśli interesujesz się kulturą żydowską, planujesz wyjazd do Izraela i chcesz nauczyć się hebrajskiego alfabetu, czy po prostu masz ochotę nauczyć się jednego z bardziej niszowych języków obcych – zapraszamy.
Słownik kolumbianizmów składa się z 10.000, aktualnie powszechnie używanych, haseł i wyrażeń kolumbijskiej odmiany języka hiszpańskiego, pochodzących z różnych regionów kraju. Zawiera słownictwo ogólne, potoczne, z języka młodzieżowego, związane z folklorem, kulturą, czy też z fauną i florą. Obecnie słownik zawiera 3.500 terminów, 4000 definicji i 3.000 przykładów użycia. Prezentowana wystawa jest zaledwie próbką prowadzonych badań naukowych na temat wariantu języka hiszpanskiego używanego w Kolumbii.
Jewish Community Center zaprasza na kontynuację intensywnego kursu hebrajskiego w nieco bardziej luźnej formie kursu 'połówkowego'.
Fundacja im. profesora Mojżesza Schorra zaprasza na kurs języka hebrajskiego dla początkujących.
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra zaprasza na bezpłatną lekcję języka hebrajskiego biblijnego.
Ukraińska szkoła sobotnia 'Materynka' zaprasza wszystkie ukraińskie dzieci i młodzież na zajęcia oraz osoby chętne podjęcia współpracy do Centrum Wielokulturowego!
Instytut Francuski zaprasza na cykliczne słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom. Podczas audycji odbywających się dwa razy w tygodniu dzieci - przy okazji śledzenia przygód żyrafy Nali - będą miały okazję osłuchać się z językiem francuskim!
Nieformalne spotkania miłośników języka rosyjskiego w Warszawie, na których można porozmawiać po rosyjsku z native speakerami i z tymi, którzy również próbują opanować ten język. Można tam poznać wielu ludzi z identyczną pasją. Spotkania odbywają się raz na tydzień. Kontakt:Facebook: RussianSpeakingClubWarsaw
Jewish Community Center zaprasza na Boker Tow, (hebr. 'dzień dobry') coniedzielne drugie śniadania, podczas których będzie można skosztować koszernych przysmaków kuchni żydowskiej, polskiej i izraelskiej.
Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty. Poznaj nas i poczuj norweski klimat naszej szkoły!
Rozpoczęły się zapisy na kursy w Czeskim Centrum. Uczymy się języka czeskiego na różnych poziomach zaawansowania, zaczynamy od października.
Słowianka powstała z zamiłowania do nauczania języka rosyjskiego. Jest to szkoła dynamiczna, nowoczesna i jednocześnie otwarta oraz przyjazna.
Magazyn dla uczących się języka rosyjskiego.
Mini-szkoła dla najmłodszych Ukraińców rozpoczęła swoją działalność 2 kwietnia 2016 r. Szkoła została stworzona z myślą o dzieciach, które emigrowały razem z rodzicami do Polski. W każdą sobotę, na zajęcia z języka ukraińskiego przyjeżdżają dzieci w różnym wieku i z różnych zakątków Warszawy. Zajęcia składają z dwóch lekcji oraz przerwy. Wszystkie lekcje zawierają elementy interaktywne, z dużą garścią logiki, praktycznych ćwiczeń, gier i pisania. Zajęcia są bogate w bezpośrednie konwersacje, rozmowy z nauczycielem, są otwarte na dialog i wyrażania własnej opinii.
Polsko-ukraiński portal 'Port Europa' zachęca do nauki języka ukraińskiego. Nie jest on trudny, wbrew powszechnemu przekonaniu jest w większym stopniu zbliżony do języka polskiego, niż do rosyjskiego. Problemem dla osób nie mających wcześniej kontaktu z ukraińskim czy rosyjskim może być jedynie cyrylica, dlatego dla ułatwienia i uwidocznienia podobieństw polsko-ukraińskich, ukraińskie słowa zapisywane są w transliteracji w polskim alfabecie.
Projekcja filmu 'Goryl Śnieżek w Barcelonie' (Copito de nieve) w ramach dyskusyjnego klubu filmowego Cine Club .
Koncert Tricahue, Ameryka Łacińska w mig, na który zapraszamy, to utwory kompozytorów południowoamerykańskich oraz europejskich, czerpiących inspirację z muzyki latynoskiej.
Lubisz podróżować, ale na weekend zostajesz w Warszawie? Odwiedź z rodziną i przyjaciółmi 'Przystanek Helsinki' na Jazdowie! Na przełomie maja i czerwca dzieci będą się bawić w towarzystwie Muminków i św. Mikołaja, a starsi poznają fińska kulturę i podstawy języka.
Zapraszamy do udziału w Doğudan Esintiler - konkursie tłumaczeniowym dla miłośników języka tureckiego. W okresie 12 miesięcy, tj. od lutego 2016 do stycznia 2017 roku będą ogłaszane tureckie wiersze do przetłumaczenia na język polski. 
Języki orientalne są najważniejszą propozycją w tej szkole. Jest to piersze tego typu miejsce, które specjalizuje się w tak szerokim obszarze językowym.

Strona 1 z 3