fotografia

Zapraszamy na pokaz "Wszystkie ziarna piasku. Sahara Zachodnia" autorstwa Bartka Sabeli.
O ormiańskiej duszy, pięknych widokach, malowniczych monastyrach
O ormiańskiej duszy, pięknych widokach, malowniczych monastyrach i pozostałościach po niedawnym konflikcie w Górskim Karabachu...
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz "Transameryka. Na czterech kołach przez Kanadę, USA i Meksyk", autorstwa Marty Owczarek i Bartka Skowrońskiego.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz "Indonezja. Po drugiej stronie raju" autorstwa Anny Jaklewicz.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz 'Hulajnogą i autostopem do Chin, za garść złotówek' autorstwa Tomka Jakimiuka.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz 'Wielki Szlak Himalajski' autorstwa Joanny Lipowicz i Bartosza Malinowskiego.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz 'Pod ciemną skórą Filipin' autorstwa Tomasza Owsianego.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz 'Gruzja – gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością' autorstwa Anny i Marcina Szymczaków.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz 'Himachal Pradesh – na styku kultur' autorstwa  Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz slajdów 'Norwegia – zew Północy' autorstwa Konrada Koniecznego.
Zapraszamy w najbliższy czwartek na pokaz slajdów 'Mustang – polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo', autorstwa Elizy Kugler, Pauli Rettinger i Krzysztofa Podniesińskiego.
Zapraszamy, wyjątkowo w najbliższy piątek na pokaz slajdów 'Tybet – jedwabnym szlakiem na dach świata' autorstwa Anny i Marcina Szymczaków.
W najbliższy czwartek zapraszamy na pokaz slajdów 'Syberia – Long Walk Plus Expedition'  autorstwa Tomasza Grzywaczewskiego.
Płynie w niej polsko-rosyjska krew. Fotografka i dziennikarka udowadniająca, że we współczesnym świecie jest miejsce dla humanistów. Jej życie zawieszone jest między Moskwą, a Warszawą.
W najbliższy czwartek zapraszamy na pokaz slajdów 'Afrykańska odyseja – osobową Toyotą przez Saharę' autorstwa Małgorzaty i Marcina Złomskich.
W najbliższy czwartek zapraszamy na pokaz slajdów: 'Turcja – Czy św. Mikołaj lubił tulipany?' autorstwa Anny i Krzysztofa Kobusów.
Zapraszamy na spotkanie z Zofią Piłasiewicz, autorką książek: 'Syberyjski sen - opowieść bezdrożna' i 'Gruzja w pół drogi do nieba', której poświęcone będzie spotkanie połączone z pokazem slajdów.
W najbliższy czwartek zapraszamy na pokaz slajdów 'Afrykańskie M&M', autorstwa Moniki Witkowskiej.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na multimedialny koncert fortepianowy promujący książkę 'Sounds of Mind'. To niezwykłe dzieło przedstawia ciekawą fuzję trzech różnych sztuk: muzyki, poezji i fotografii w duchu filozofii buddyjskiej. Pianistka i twórca projektu Magdalena Hirsz razem z poetą Davidem Waltersem oraz Davidem Sypniewskim, odpowiedzialnym za stronę wizualną, odkrywać będzie naturę medytacji, naszej muzycznej percepcji koncentracji. Publikacja jest niekonwencjonalną próbą odnalezienia pomostu pomiędzy kulturą Wschodu i Zachodu.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Rowerami na krańce świata' autorstwa Agnieszki i Mateusza Waligóra.
Instytut Słowacki zaprasza na prezentację wystawy fotografii zatytułowanej: 'Magiczna Słowacja'.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Na rozdrożach, czyli historie, które zmieniły bieg naszych podróży' autorstwa Alicji Rapsiewicz i Andrzeja Budnika (LosWiaheros).
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na wystawę czasową, która potrwa do listopada 2017 roku. Przedstawia ona fotografie zabytków i pozostałości kultury tybetańskiej w regionie Górnego Mustangu.
Prezentowane na wystawie fotografie są owocem pracy siedmiu uznanych mistrzów fotografii. Przedstawiają różne aspekty Korei: są zarówno rzetelnym zapisem życia w tym kraju, jak i obrazują jego piękno. Prace te są szansą na zetknięcie się z prawdziwą sztuką fotografii, w jej aspekcie dokumentacyjnym oraz artystycznym.Tak jak sugeruje podtytuł – 'Poza ludźmi, krainą i czasem' – fotografie przedstawiają prawdziwy obraz tego państwa. Zwiedzający mają okazję wejrzeć w przeszłość Korei, zobaczyć jej dynamiczną teraźniejszość, a także zerknąć na to, co oferuje przyszłość. Innymi słowy, ukazują duchowy dom Koreańczyków oraz prawdziwą Koreę. Artyści, których prace prezentowane są na wystawie, to mistrzowie portretowania Korei i jej mieszkańców.

Strona 1 z 3