centrum kultury

Czyta Warszawa, czyta i Strefa!Majowe spotkanie Reportażowego Klubu Książki Strefy WolnoSłowej odbywa się w ramach festiwalu Warszawa Czyta. Książką tegoroznej edycji jest 'Pani Stefa' Magdaleny Kicińskiej.Spotkanie poprowadzi Joanna Szyndler, redaktor naczelna miesięcznika 'Podróże'.W Stole Powszechnym widzimy się co miesiąc. Reportaże stają się punktem wyjścia do dyskusji na najróżniejsze tematy. Książki odnoszące się do konkretnych wydarzeń i opowiadające indywidualne historie są dla nas pretekstem do rozmów nie tylko o literaturze, ale przede wszystkim o świecie, w jakim żyjemy. O tym, jak historie ludzkie splatają się z wielką historią. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poczytać dobre książki i porozmawiać o nich.Stół PowszechnyZamoyskiego 20
Fundacja Ogrody Muzyczne i PROM Kultury Saska Kępa zapraszają na koncerty edukacyjne dla grup szkolnych (dzieci w wieku 6–10 lat). Olśniewające kolorami, pachnące przyprawami, dźwięczące sitarem i tablą Indie – od wieków fascynowały podróżników, a i dzisiaj ściągają ciekawskich z całego świata. Najmłodszym przybliżymy je poprzez baśnie o książętach zaklętych w zwierzęta, o słoniach, tygrysach, o maharadżach i braminach, o losach zwykłych ludzi oraz przez muzykę i taniec. Przeniesienie się w wyobraźni do baśniowych Indii ułatwią wizualizacje Kolor Kolektyw, Magdalena Niernsee  – tancerka khatak i muzycy: Sebastian Wielądek – flet bansurii, tampura, Bart Pałyga  –  sarangi, śpiew gardłowy, Janek Kubek – bębny indyjskie. Spotkanie poprowadzi Natalia Leszczyńska.Bilety w cenie 10 złzapisy grup: dzieciece@ogrodymuzyczne.p PROM Kultury Saska Kępa w Warszawieul. Brukselska 23
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spacer w języku angielskim po wystawie 'Syrena herbem Twym zwodnicza'. Publiczność odwiedzająca nowo powstały pawilon Muzeum obejrzy połączenie materiału historycznego – dzieł sztuki i artefaktów – z twórczością współczesnych artystów inspirowaną mitologicznym motywem. Celem wystawy jest pokazanie i uruchomienie potencjału tkwiącego w symbolu syreny. Jest to pierwsza tak duża wystawa współcześnie traktująca o syrenie, łącząca różne podejścia do zagadnień hybrydowości, tożsamości narodowej i mitologii. Tytuł to cytat z wiersza 'Dedykacja' Cypriana Kamila Norwida z 1866 roku, będącego osobistą inwokacją do Warszawy ('młodości mej stolico…') i przypomnieniem mitologicznej syreny jako niebezpiecznej hybrydy człowieka i zwierzęcia (oryginalnie ptak z głową kobiety), uwodzącej żeglarzy śpiewem i wiodącej ku zatraceniu. Poeta, by pokazać własne złożone relacje z Warszawą przywołuje antyczne źródła herbu – inwokacja Norwida zainspirowała metodę pracy twórców wystawy.Na przestrzeni wieków wyobrażenia i przedstawienia syren są tak różnorodne, że właściwie jedyne, co mają ze sobą wspólnego, to dwoistą, hybrydyczną naturę: człowieka i zwierzęcia. Nawet warszawski herb z mroków średniowiecza wyłania się zaskakująco jako postać męska, pół człowiek, pół skrzydlaty smok, zaś wizerunek kobiety ryby jako herbu miasta utrwala się dopiero u progu XVIII wieku. Wystawa oddaje tę różnorodność. Syrenę prezentują m.in. szkice Pabla Picassa, kolaże brytyjsko-amerykańskiej surrealistki Penny Slinger czy obrazy Doroty Jurczak. MUZEUM nad WisłąWybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwer Kpt. S. Skibniewskiego 'Cubryny')
Dziecięce Ogrody Muzyczne zapraszają na na spotkania muzyczne z kulturą Afryki dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Tajemnicza i daleka Afryka ciekawi wielu z nas. Spróbujmy przybliżyć do niej dzięki muzyce, dziełom sztuki i baśniom. Naszymi przewodnikami będą znawcy muzyki i kultury afrykańskiej- członkowie Tria 'Wielbłądy' a także multiinstrumentalista, rodowity Senegalczyk Amadou 'Fola' Balde. Wspólnie z nimi zaśpiewamy i zatańczymy. Działania wizualne, inspirowane kulturą Afryki, zrealizują razem z dziećmi artyści Kolor Kolektywu. Nasze kolejne spotkanie w Magicznym Ogrodzie poprowadzi Anna Szawiel. Bilety w cenie 10 zł zarówno dla dzieci jak i dorosłych dostępne są w systemie www.ebilet.pl, w punktach sprzedaży eBiletu oraz w Promie Kultury Saska Kępa od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu koncertu.Honorowane będa bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych. Spotkania odbędą się o godzinie 10:30 oraz 12:00.Julia Dmeńska – koordynatore-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloak334327bc4a3521fb2bf3430521fc413c').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy334327bc4a3521fb2bf3430521fc413c = 'dzieciece' + '@'; addy334327bc4a3521fb2bf3430521fc413c = addy334327bc4a3521fb2bf3430521fc413c + 'ogrodymuzyczne' + '.' + 'pl'; var addy_text334327bc4a3521fb2bf3430521fc413c = 'dzieciece' + '@' + 'ogrodymuzyczne' + '.' + 'pl';document.getElementById('cloak334327bc4a3521fb2bf3430521fc413c').innerHTML += ''+addy_text334327bc4a3521fb2bf3430521fc413c+''; kom. 603 345 949Katarzyna Konciak-Barańska – z-ca koordynatorae-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloak6cab86a8427ed687ab189d059f022506').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy6cab86a8427ed687ab189d059f022506 = 'katarzyna.konciak' + '@'; addy6cab86a8427ed687ab189d059f022506 = addy6cab86a8427ed687ab189d059f022506 + 'muzykajest' + '.' + 'pl'; var addy_text6cab86a8427ed687ab189d059f022506 = 'katarzyna.konciak' + '@' + 'muzykajest' + '.' + 'pl';document.getElementById('cloak6cab86a8427ed687ab189d059f022506').innerHTML += ''+addy_text6cab86a8427ed687ab189d059f022506+''; kom. 605 225 849 PROM Kultury Saska Kępaul. Brukselska 23
Centrum Wielokulturowe w Warszawie zaprasza na prelekcję Teimuraziego Shamoiana, który opowie o społeczności jazydzkiej, jej religii, kulturze, historii i sytuacji na świecie.
Hillel Warszawa to pierwsze w Polsce centrum Hillel International. To przestrzeń stworzona specjalnie dla młodych Żydów w stolicy i w kraju, którzy chcą wspólnie angażować się w życie żydowskie.
5 października Centrum Wielokulturowe wraz z Klubokawiarnią Wielokulturowa rozpoczęło cykl spotkań filmowych. Co tydzień o 18:00 goście mają okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. Tym razem projekcja filmu pt. 'Mama Illegal' o pracujących nielegalnie Mołdawiankach w Austrii i Włoszech.
Ukraińska szkoła sobotnia 'Materynka' zaprasza wszystkie ukraińskie dzieci i młodzież na zajęcia oraz osoby chętne podjęcia współpracy do Centrum Wielokulturowego!
Centrum Wielokulturowe zaprasza na wieczory arabskie! W programie Tunezja i Maroko.
Stowarzyszenie Interwencji Prawnej oraz Centrum Wielokulturowe w Warszawie zaprasza migrantów na spotkanie informacyjne z prawnikiem 'Legalna i bezpieczna praca w Polsce'.
Sasha Boole to jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o zakurzony folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten energetyczny – związany z whisky, ciekawymi i budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie.
Centrum Wielokulturowe rozpoczęło nowe dyżury prawnicze dla migrantów! Serdecznie zapraszamy tych z państwa, którzy chcieliby uzyskać poradę prawną, w każdy wtorek i czwartek w godzinach 11:00 - 13:00. 
Centrum Wielokulturowe w Warszawie zaprasza na otwarte spotkanie z Nyima Dakpa Rinpoche, z Rodzicami Serca. Będzie można porozmawiać o działalności Rinpoche związanej z domem dziecka  'Bon Children Home' oraz o sytuacji w Tybecie.
Inflection Point wraz z Centrum Kultur Świata zaprasza na letni warsztat taneczny, 'Ladies Afro Dance' z Andym Camarą! Na uczestniczki czeka solidna dawka afrykańskiej energii w połączeniu z finezją etnicznego ruchu.
Warszawska galeria sztuki officyna art & design zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Janusza Orzechowskiego: Why So Serious?
Serdecznie zapraszamy na otwarcie klubokawiarni w Centrum Wielokulturowym!
Zapraszamy do udziału w Doğudan Esintiler - konkursie tłumaczeniowym dla miłośników języka tureckiego. W okresie 12 miesięcy, tj. od lutego 2016 do stycznia 2017 roku będą ogłaszane tureckie wiersze do przetłumaczenia na język polski. 
Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce oddane jest wzbogacaniu życia żydowskiego w Polsce i łączeniu Żydów na całym świecie z ich wschodnioeuropejskim dziedzictwem. Poprzez programy edukacyjne i kulturalne w żydowskiej nauce, turystyce, publikacjach, sztuce i mediach, Centrum Taubego wzmacnia w Polsce żydowskie czytelnictwo i krzewi na świecie wiedzę o dziedzictwie polskiego żydostwa, czerpiąc z jej bogatej spuścizny historycznej.
Pracownia Etnograficzna Powsinianie tworzą rodowici Powsiniane, którzy kultywują tradycję małej ojczyzny, jaką jest Powsin.
Fundacja Vivaswan została założona w lipcu 2011 roku w Warszawie. Fundatorom przyświecała idea udostępniania elementów cywilizacji indyjskiej służących ogólnoludzkim wartościom: prawdzie - dobru - pięknu.  Fundacja działa na terenie Indii jak i Polski. 
Sklep "Kosher" działa przy Warszawskiej Gminie Wyznaniowej  Żydowskiej. Ogólny nadzór nad nim sprawuje Michael Schudrich rabin Warszawy i naczelny rabin Polski. Mieści się podziemiach budynku Synagogi Nożyków. Oferuje szeroki wybór żywności koszernej, a także przedmioty kultu religijnego, książki o tematyce judaistycznej, płyty i kasety oraz kosmetyki wytwarzane na bazie minerałów z Morza Martwego. Oferowane produkty można kupić na miejscu lub w sprzedaży wysyłkowej (realizowane są zamówienia z całej Polski).
Falun Dafa, znane także pod nazwą Falun Gong, jest starożytną chińską praktyką medytacyjną polegającą na uszlachetnianiu umysłu, ciała i ducha w oparciu o uniwersalne zasady moralne prawdy, życzliwości i cierpliwości.
Jego Świątobliwość XIV Dala Lama, Tenzin Gjaco dzięki zaproszeniu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w 1993r po raz pierwszy przybył do Polski. Podczas tej wizyty w odpowiedzi na pytanie, jak rząd Polski oraz Polacy mogą wspierać Tybet, Jg. Św. Dalajlama bez chwil wahań poprosił o pomoc w kształceniu Tybetańczyków w Polsce. Rząd Polski błyskawicznie odpowiedział na prośbę Jg. Św. Dalajlamy przyznając rok później pierwsze stypendia rządu Polskiego dla Tybetańczyków.
Oye! to jedyna w Warszawie szkoła tańca specjalizujaca się w salsie kubańskiej, która powstała z pasji i zaangażowania nie tylko założycieli, ale również ich kursantów i przyjaciół. To nie tylko sala treningowa, ale również miejsce spotkań ludzi dzielących wspólne pasje, chcących poznać uroki gorącej wyspy Kuby.  
Credo działań fundacji to 'Być może masz inne zdanie niż my - i to chodzi!' – pod tym hasłem od 2004 roku Arteria realizuje projekty wymiany myśli i działań, które pobudzają do dyskusji. Działa zarówno w najbliższym otoczeniu jak i włącza się we współpracę europejską. Fundacja ARTeria realizuje swoje cele statutowe w ramach trzech działów: ART&NET zagad­nienia i badania związane z polityką kul­turalną, projekty związane z rozwojem mediów, społeczeństwa obywatelskiego oraz sektora kultury - szczególnie organizacji pozarządowych działających w tej sferze, z rozwojem społecznym i gospodarczym poprzez działania kulturalne, projekty artystyczne ARTeriodziedzictwo działania związane z dziedzic­twem kulturowym ARTeriopublikacje działal­ność wydaw­nicza i wystawiennicza Fundacji Fundacja tworzy projekty interdyscyplinarne, spektakle teatralne, inicjuje i realizuje projekty społeczne. Jest organizatorem Festiwalu Filmowego „Kino w pięciu smakach”.

Strona 1 z 3