uchodźcy

Armia Zbawienia to międzynarodowa organizacja chrześcijańska, która powstała w 1865 roku w Wielkiej Brytanii. Przed II wojną światową funkcjonowała również w Polsce. Swoją działalność nad Wisłą wznowiła w 2005 roku. Organizacja posiada oddziały w Rzeszowie, Starachowicach i Malborku.
MiTo art.café.books zaprasza na spotkanie - panel dyskusyjny, podsumowujący tematy tygodniowych wydarzeń związanych z Dniem Solidarności z Uchodźcami: 'Porozmawiaj z Uchodźcą i Uchodźczynią'. Wśród zaproszonych gości: Cieplińska, Alboth, Abdi, Han.
W tym roku, podczas 10 edycji Wielokulturowego Warszawskiego Street Party odbędzie się zbiórka dla dzieci z ośrodka dla uchodźców na warszawskim Targówku.
Nowy Teatr zaprasza na wystawę Juliana Rosefeldta pt. 'Asylum'. Dziewięciokanałowa instalacja wideo niemieckiego artysty porusza temat azylu, jako jednego z kluczowych wyzwań naszych czasów. Utrzymane w konwencji żywych obrazów sceny przedstawiają mechanicznie i bez pośpiechu wykonywane czynności, przypominające pracę, którą zwykle trudnią się migranci. Artystę interesuje sposób w jaki operujemy kliszami kulturowymi i stereotypami społecznymi, szczególnie wobec 'Innych' i 'Obcych'.
Cztery miasta: Warszawa, Paryż, Antwerpia, Bolonia, ponad 100 osób pochodzących z ponad 20 krajów świata – obywateli Europy, nowo przybyłych, uchodźców, migrantów, imigrantów drugiego i trzeciego pokolenia. ATLAS to atlas bez skali, w którym indywidualne, często bliskie nam i codzienne zdarzenia, opisy przestrzeni dzieciństwa i wspomnienia istotnych momentów z życia przeplatają się z ważnymi wydarzeniami z historii najnowszej oraz opowieściami przybyłych niedawno do Europy uchodźców, którzy na...
W tym roku obchody Dnia Uchodźcy w Warszawie organizowane są przez Fundację Refugee.pl i Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG. Będą trwać aż trzy dni od 17 do 19 czerwca. Mapa kulturalnych wydarzeń umożliwi uczestnikom poznanie uchodźców - odkrywanie ich historii, kultury i tradycji kulinarnych. W trakcie warszawskich obchodów poznamy drogi i życie uchodźców oczami dwójki fotografów, przejedziemy przez miasto Migrującym...
Problem migracji uchodźców z Bliskiego Wschodu stał się w ostatnim czasie platformą do zażartych dyskusji wśród mieszkańców Europy. W sobotę, 12 września, w Polsce odbyły się masowe pikiety tych, którzy występują „za” i „przeciw” przyjmowania ich do swoich krajów.
Pościel była przepocona. Zaczynało świtać. Czeczenia. Rozwalający się dom. Bo i za co go wyremontować, skoro pracy nie ma. Z tej jednej, małej pensji nauczycielki? Męża zabrali na front. Nie wrócił. Milczy. Syn u rodziny w Niemczech.  Ukrywa się. Podobno zabierają cały czas do wojska. A góry? To tylko góry. Utrudniają życie. Nie można nawet warzyw posadzić, bo nie chcą rosnąć. Dużo tu duchów umarłych. Dużo Rosjan. Już nawet czeczeński przestaje być...
Fundacja dla Wolności jest miejscem inicjatyw, badań oraz dyskusji dotyczących indywidualnych i zbiorowych ze szczególnym naciskiem na podmioty dotknięte dyskryminacją społeczną. Do podstawowych celów  Fundacji należą : Dążenie do rozwoju społeczeństwa opartego na kryterium równości, zwalczanie wykluczenia społecznego, dotyczącego w szczególności takich grup, jak: mniejszości etniczne, narodowe, religijne, seksualne oraz innych grup narażonych na dyskryminację. Popularyzowanie kulturalnej...
Fundacja My Baobab jest inicjatywą wolontariuszy, którzy mają doświadczenie w pracy charytatywnej w państwach Afryki (Madagaskar, Kenia, Zambia, Uganda). Pracowali głównie z ubogimi dziećmi i młodzieżą, ucząc w szkołach, prowadząc świetlice i pomagając w administrowaniu internatów. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z uczniami i studentami poznali codzienne problemy i bolączki afrykańskich podopiecznych i ich rodzin. 
Urodził się w 1964 roku w Ankarze. Studiował zarządzanie na tamtejszym Gazi University. Jest obywatelem Polski i od jedenastu lat mieszka w Warszawie. Na co dzień zajmuje się handlem międzynarodowym. Maluje i pisze książki; zna wiele języków obcych. W zeszłym roku wydał w Turcji swoją pierwszą książkę pt. „Uczciwe Wyznanie”.
Fundacja Polska- Haiti jest organizacją pożytku publicznego,powstałą by pomagać Haitańczykom po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ich kraj.
Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” oraz Grupa Anty-Nazistowska zajmują się przeciwdziałanie problemom społecznym: rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii, nietolerancji. Ich misją jest promowanie wielokulturowości i szacunku dla odmienności.
Działa od 2006 roku. Realizuje projekty artystyczne i animacji kultury. Dużym osiągnięciem jest projekt Tutorzy młodych uchodźców. Ma on na celu poprawę poziomu wykształcenia, w tym znajomości języka polskiego, a także wsparcie psychologiczne i wzrost poziomu integracji z rówieśnikami, dzieci uchodźców mieszkających w Warszawie. Innym ciekawym projektem jest incjatywa o nazwie Żydzi gdańscy. Dotyczy ona przeszłości Trójmiasta.  
Etnoliga to największy w Polsce międzykulturowy projekt piłkarski. Wybrało ją kilkuset zawodników i zawodniczek z blisko 50 krajów – od Szwecji po Kamerun i od Argentyny po Japonię.
Fundacja dla Somalii to organizacja pozarządowa tworzona przez imigrantów i Polaków, której misją jest propagowanie wielokulturowości oraz sprzyjanie integracji imigrantów z Polakami. Fundacja organizuje wydarzenia promujące udział imigrantów w życiu publicznym, prowadzi warsztaty mające na celu edukowanie o kullturach afrykańskich i arabskich. W swoich projektach zwraca szczególnie uwagę na sytuację społeczną w Somalii. 
Towarzystwo powstało w 1995 roku, z inicjatywy mieszkańców Białegostoku i Warszawy. Od 2004 roku Towarzystwo ma status organizacji pożytku publicznego. Celem organizacji jest udzielanie wszechstronnej pomocy Polakom na Białorusi, Litwie, zwłaszcza w odrodzeniu znajomości języka polskiego, rozwoju oświaty, kultury, w odbudowie poczucia tożsamości narodowej, a także pomocy rzeczowej. Natomiast celem nadrzędny jest wsparcie polskiej edukacji na Kresach.
Sekcja Kulturalna Ambasady działa na rzecz pogłębiania zrozumienia i współpracy między Polską i Iranem, poprzez zapewnienie swobodnego przepływu informacji oraz organizowanie programów o charakterze profesjonalnym, edukacyjnym i zawodowym.
Misja Buddyjska jest kościołem – związkiem wyznaniowym, który formalnie został zarejestrowany w Polsce 22 czerwca 1995 roku i wpisany do rejestru Kościołów i Związków Wyznaniowych w dziale A pod pozycją numer 97. Misja Buddyjska powstała w sierpniu 1992 roku staraniem osób, które od lat siedemdziesiątych XX w. prowadziły religijną działalność buddyjską w Polsce i mających doświadczenie praktykowania Dharmy w buddyjskich klasztorach w Azji.
Aktualnym ambasadorem jest Kirabayev Alim.