afryka

Klubo-kawiarnia Wielokulturowa w Centrum Wielokulturowym zaprasza na bajki i legendy afrykańskie - nie tylko dla dzieci...
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na drugie spotkanie w ramach cyklu 'Kultury i postaci Afryki', jego tematem będzie Chimamanda Ngozi Adichie - współczesna pisarka nigeryjska, wykładowczyni uniwersytecka, aktywistka na rzecz kobiet i równości społecznych.
Festiwal Human Doc i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na pofestiwalowy pokaz filmu 'Inne dzieci'.
Grupa Karkandoo i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat Galimoto dla dzieci.
Fundacja Adulis i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na Wieczór Kultury Erytrejskiej.
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na spotkanie dotyczące mody w Afryce Zachodniej.
Premiera pokazu! Etiopia - Góry Semien, kotlina Danakilska
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Basią i Michałem, którzy opowiedzą o swojej podróży do Tanzanii.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Góry z duszą cz. II' autorstwa Moniki Witkowskiej.
Służewski Dom Kultury zaprasza na wykład 'Architektura Mauretańska' w ramach cyklu 'Kultury świata – poznajemy świat'.
Strefa Rytmu zaprasza na listopadowe warsztaty weekendowe gry na djembe. Instruktorem będzie Sana Camara - znakomity djembefola młodego pokolenia i uznany artysta współczesnej muzyki djembe.
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Sudan Południowy – historie przeróżne' autorstwa Piotra Horzeli.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Mirosławem Kowalskim, który opowie o sześciu plemionach Afryki Subsaharyjskiej, w programie także pokaz zdjęć!
Już w najbliższą środę 5 października rozpoczyna się cykl spotkań filmowych w Wielokulturowej. Co tydzień o 18:00 będziecie mieli okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. Dzięki współpracy z festiwalem Watch Docs w najbliższych tygodniach obejrzymy 7 wybitnych dokumentów.
Passion4Travel.pl powraca! Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze wybrane czwartki miesiąca o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Gościem pierwszego spotkania, które odbędzie się 29. września, będzie Grzegorz Malicki, autor bloga www.moto-voyager.com , który na motocyklu przemierzył 39 krajów na 4 kontynentach i jak sam deklaruje – na tym nie poprzestanie. Już wkrótce...
W drodze na najwyższe szczyty Afryki, przez Tanzanię, Kenię, Ugandę, Rwandę i Burundi - spotkanie z Robertem Gondkiem.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Beatą Lewandowską-Kaftan, poświęcone książce 'Afryka jest kobietą'.
Już niebawem rusza Festiwal Afro Dance! Fundacja African Roots zaprasza na warsztaty tańca i warsztaty rytmiczne, które będą miały miejsce podczas 6. edycji wydarzenia.
Fundacja Afryka Connect oraz Centrum Wielokulturowe w Warszawie serdecznie zapraszają na cykl warsztatów dla dzieci 'Afryka oczami dziecka'. Cykl rusza już w najbliższą sobotę!
Przyjdź i doświadcz Afryki, naszej mody, muzyki, tańca, sztuki, kuchni i wiele, wiele więcej…
Klub Skład Butelek serdecznie zaprasza na koncert warszawskiego składu o afrykańskich zamiłowaniach muzycznych.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie 'Rwanda - tysiąc odcieni zieleni'. Rwanda – kraj tysiąca wzgórz, nazywany także Szwajcarią czy Tybetem Afryki. Położony we wschodniej Afryce graniczy m.in. z takimi afrykańskimi gigantami jak Tanzania czy Demokratyczna Republika Kongo. Kiedy zapyta się kogoś, z czym się kojarzy Rwanda, większość odpowie – z ludobójstwem lub wojną...
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie 'Karnawał na Wyspach Zielonego Przylądka'!
W najbliższą sobotę zapraszamy do Centrum Kultur Świata na warsztaty senegalskiego tańca sabar z muzyką na żywo, prowadzone przez muzyków i tancerzy senegalskich: Amadou Balde, Abdoulaye Badji.
Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie organizowane w ramach Wakacyjnego cyklu spotkań podróżniczych na świeżym powietrzu. Robert Gondek opowie o Etiopii i o swojej styczniowej podróży w góry Semien i do kotliny Danakilskiej.

Strona 1 z 4