ambasady

Ambasada Gruzji za główny cel postawiła sobie popularyzację kultury oraz dbanie o dobre relacje polsko – gruzińskie. Na stronie internetowej przygotowano informacje o historii, kuchni, atrakcjach turystycznych, a także bieżące wydarzenia polityczne i kulturalne.
Ambasada Republiki Słowackiej (Veľvyslanectvo Slovenskej republiky) znajduje się w Warszawie przy ulicy Litewskiej 6. Dnia 13.10.1993 roku stworzony został Instytut Słowacki, który zajmuje się szerzeniem i popularyzacją kultury słowackiej w Polsce.
Zadaniem Czeskich Centrów jest rozwój dialogu ze społeczeństwami innych krajów i wspieranie aktywnej prezentacji Republiki Czeskiej we wszystkich dziedzinach kultury, nauki i szkolnictwa, handlu i ruchu turystycznego. Współpracując z czołowymi instytucjami artystycznymi poszczególnych krajów, przyczyniają się do prezentacji kultury czeskiej jako części ich programu. Czeskie Centra należą do Europejskiego Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury EUNIC. Podlegają pod Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej.
Historyk, publicysta, redaktor, tłumacz literatury hebrajskiej.
Switzerland Tourism jest narodową organizacją marketingową, która w Szwajcarii i poza jej granicami prezentuje kraj jako atrakcyjne miejsce dla podróży, wypoczynku i kongresów. Switzerland Tourism intensywnie współpracuje z regionalnymi partnerami (szwajcarskie regiony, destynacje, sieci hotelowe, środki transportu publicznego itd.).
W siedzibie wydziału, oprócz biblioteki i czytelni znajduje się także replika tradycyjnego pokoju w stylu japońskim oraz gabloty z eksponatami prezentującymi kulturę Japonii. Gościom udostępnia się wiele książek, mang, płyt CD i DVD, można także oglądać japońską telewizję satelitarną.
Między Polską a Kuwejtem obowiązuje ruch wizowy. O wizę można się ubiegać w Ambasadzie Kuwejtu w Warszawie. Ponadto Ambasada prowadzi działalność kulturalną, organizując m.in. Dni Kultury Kuwejtu, podczas których występują zespoły folklorystyczne, prezentowane jest kuwejckie rękodzieło.
Ambasada udziela informacji dotyczących struktury państwa, języków, turystyki czy edukacji w Belgii.
Ambasada Królestwa Niderlandów informuje o wydarzeniach kulturalnych i gospodarczych dotyczących kwestii Niderlandów w Polsce, prowadzi doradztwo prawa celnego i rozwiązuje sprawy konsularne.
Ambasada stawia sobie za cel popularyzację kultury czeskiej poprzez rzetelną informację i wspieranie współpracy oraz dobrych stosunków polsko-czeskich. Ambasada publikuje na swojej stronie informacje o historii Czech, ich kulturze, polityce i atrakcjach turystycznych.
Ambasada Włoska to instytucja, której celem jest utrzymanie i rozwój współpracy politycznej, gospodarczej, kulturalnej i naukowej pomiędzy Republiką Włoską a Rzeczpospolitą Polską.
Sekcja jest częścią Biura Spraw Publicznych. Działa na rzecz pogłębiania zrozumienia i współpracy między Polską i Stanami Zjednoczonymi poprzez zapewnienie swobodnego przepływu informacji oraz organizowanie programów o charakterze profesjonalnym, edukacyjnym i zawodowym.
Jednym z głównych założeń działalności Biura jest utrzymanie przyjacielskich stosunków i rozwój współpracy między Arabską Republiką Egiptu a Rzeczpospolitą Polską, zarówno w dziedzinie edukacji, jak i sztuki oraz nauki, wymiany informacji i technologii - zgodnie z założeniami programu o współpracy pomiędzy obu krajami.
Sekcja Kulturalna Ambasady działa na rzecz pogłębiania zrozumienia i współpracy między Polską i Iranem, poprzez zapewnienie swobodnego przepływu informacji oraz organizowanie programów o charakterze profesjonalnym, edukacyjnym i zawodowym.
Centrum Kultury i Informacji przy Ambasadzie Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej zostało otwarte 1. grudnia 2006 roku. Celem Centrum jest prezentacja bogatej kultury ukraińskiej, udzielanie informacji na temat tego kraju oraz jednoczenie inteligencji ukraińskiej i polskiej i dążenie do pojednania duchowego obu narodów.
Polska nawiązałą stosunki dyplomatyczne z Republiką Armenii w 1992 roku. W styczniu 2006 roku JE Ashot Galoyan złozył listy uwierzytelniające, a tym samym został pierwszym ambasadorem Armenii w Polsce.  W marcu 2010 JE Zdislav Rachinski został drugim ambasadorem pełnomocnym Republiki Armienii w Polsce.
Ambasada Szwecji promuje szwedzką literaturę (spotkania ze szwedzkimi autorami, pomoc przy tłumaczeniach ich książek), film (organizowanie pokazów) oraz teatr (zaproszanie szwedzkich zespołów teatralnych; współpraca z polskim teatrem Montownia).
Chopina 10 00-559 Warszawa kontakt: tel.: (22) 621 59 83 fax: (22) 628 52 64 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloak976a64b64365b176b465cf69d1e71b5c').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy976a64b64365b176b465cf69d1e71b5c = 'varsovia' + '@'; addy976a64b64365b176b465cf69d1e71b5c = addy976a64b64365b176b465cf69d1e71b5c + 'mae' + '.' + 'ro'; var addy_text976a64b64365b176b465cf69d1e71b5c = 'office' + '@' + 'roembassypl' + '.' + 'org';document.getElementById('cloak976a64b64365b176b465cf69d1e71b5c').innerHTML += ''+addy_text976a64b64365b176b465cf69d1e71b5c+'';
W Ambasadzie można otrzymać m.in. informacje o kraju, jego kulturze oraz turystyce w Chorwacji.
W Ambasadzie można otrzymać informcje dotyczące m.in. kultury oraz turystyki w Macedonii.
W Ambasadzie można otrzymać informacje m.in. o kulturze i turystyce, a także bieżących sprawach społecznych i politycznych na Łotwie.
Centrum mieści się przy Ambasadzie litewskiej udzielając informacji o znanych i mniej znanych turystycznych miejscach oraz wydarzeniach kulturalnych na Litwie, a także informacji o miejscach turystycznych związanych z kulturą litewską w Polsce.
Na oficjalnej stronie Ambasady Litewskiej dostępne są informacje o aktualnych wydarzeniach w Polsce związanych ze współpracą litewsko-polską, wydarzeniach kulturalnych, organizowanych i współorganizowanych przez Ambasadę oraz Centrum Kultury Litewskiej (Al. Ujazdowskie 12), a także o turystyce oraz społeczności litewskiej mieszkającej w Polsce.
Strefa odpowiedzialności biura obejmuje Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię, a głównym jego zadaniem jest utrzymywanie kontaktów z lokalnymi środkami masowego przekazu i naukowcami w celu dostarczania podstawowych informacji o Tajwanie, aby polityka i osiągnięcia rządu byly zrozumiane. Biuro przybliża także kulturę chińską i wspomaga występy artystów z Tajwanu w Polsce, by Polacy mogli poznać cechy charakterystyczne tej kultury.
Departament Kultury Ambasady Państwa Izrael zajmuje się promocją kultury izraelskiej w Polsce, ułatwia kontakty artystyczne realizowane przez polskich i izraelskich twórców, organizuje lub wspiera wystawy, koncerty, spektakle, seminaria, wizyty studyjne. Departament Kultury jest także aktywny na polu dialogu pomiędzy narodami i religiami. Pod auspicjami Departamentu Kultury realizowane są również projekty edukacyjne i naukowe.

Strona 1 z 2