ameryka

Europejskie spotkanie tancerzy breaking oraz funk styles. 
Co roku wydarzenie przyjmuje formę 'jamu', czyli tańczenia w tzw. kółkach z zaproszonymi gośćmi. W tym roku zaproszeni są m.in. Bgirl At (Flow Mo Crew) z Finlandii, Knopek z Warszawy, Warszawski Funk. Na wydarzeniu pojawią się osoby reprezentujące kraje takie jak: Grecja, Rosja, USA, Słowenia, Anglia, Litwa, Hiszpania czy Włochy oraz wiele innych. Gotowi na taneczną formę sobotniego popołudnia? 
 Wstęp: 15 zł
. Sala Widowiskowa,...
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie ze zdobywcą najwyższego szczytu wszystkich Ameryk - Aconcagui.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie pt. 'Od Alaski po Dolinę Śmierci. Z 3-latkiem przez dziką Amerykę Północną''. O niezwykłym w podróżowaniu z dzieckiem opowie Joanna Derengowska.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Polly Krokocką o podróży przez Stany Zjednoczone Ameryki.
Łazienki Królewskie zapraszają na debatę 'USA po wyborach: nowe otwarcie', podczas której wybitni eksperci będą dyskutować o radykalnej zmianie w Białym Domu, i o tym, co wybór nowego prezydenta, Donalda Trumpa, oznacza dla Europy i Polski.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Anią Knapik, która opowie o 8 odwiedzonych przez  nią krajach, przez które podróżowała przez 9 miesięcy a także o dziesiątkach poznanych ludzi i setkach przygód, które spotkały ją podczas wyprawy. Polecamy!
Nowy Teatr oraz Agnieszka Graff zapraszają na spotkania fimowe!
Chociaż pogoda tego lata nie rozpieszcza, a wakacje chylą się ku końcowi, Targ Śniadaniowy zaprasza na prawdziwie gorący weekend! W najbliższą sobotę 27 sierpnia na Żoliborzu i w niedzielę 28 sierpnia na Mokotowie na Targu zagości jedzenie, kultura, rytmy, muzyka i energia Ameryki Południowej i Północnej!
Teatr Dramatyczny zaprasza obcokrajowców mieszkających w Warszawie oraz turystów na Letni Przegląd Teatru Dramatycznego, podczas którego będzie można zobaczyć 15 tytułów z angielskimi napisami. W repertuarze między innymi musical 'Cabaret' o dekadencji przedwojennego Berlina, adaptacja światowego bestsellera 'Dziwny przypadek psa nocną porą', polityczny thriller Szekspira 'Miarka za markę' i komedia Levina 'Wzrusz moje serce'. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Według pewnej koncepcji filozoficznej centrum świata znajduje się we wszystkich miejscach na raz, czyli innymi słowy, cały świat mógłby znajdować się w Warszawie. Na pierwszy rzut oka myśl ta może wydawać się sprzeczna z wszelką logiką. Jednak niedawno zdarzyła się historia, która potwierdza tę teorię. Niezwykła historia spotkania dwóch mężczyzn pochodzących z różnych krain. To historia Toto i Lulu, opowieść, która rozpoczęła się na początku zimy w Warszawie,...
Meksyk to kraj multi-kulturowy, kolorowy i pełen wesołych mieszkańców. Przynajmniej tak widzi go większość ludzi: miejsce, gdzie jedzenie jest ostre, są mariachis z sobrero i uśmiechające się kobiety w barwnych strojach. Postrzeganie kraju ucierpiało jednak z powodu fali przemocy i problemów z Carteles, które bombardują wiadomości w ostatnich latach i plamią obraz kraju. Ale w Meksyku jest jeszcze większy problem, zakorzeniony głęboko w społeczeństwie. Często...
W ofercie sklepu znajduje się wiele produktów, głównie jednak są to komiksy: polskie i zagraniczne, w tym duży dział z mangą. Sklep działa od 2001 roku, prowadzi wysyłkę przez internet. Można tu znaleźć wiele gadżetów dla miłośników Japonii, mangi i anime oraz dużą kolekcję przypinek.
Latino Bar to warszawska społeczność wielbicieli muzyki i imprez latynoskich, łącząca Polaków i Latynosów.
Stowarzyszenie realizuje idee kreatywnej pracy na rzecz zbliżania kultur i narodów. Jest podzielone na cztery sekcje: literacko-językowo-artystyczną LILEA (literatura, lengua, arte), geograficzno-turystyczną GEOTUR (geografia, turismo), historyczno-polityczną HIPOL (historia, politica) oraz społeczno-kulturalną SOCUL (sociedad, cultura).
Grupa International Capoeira Raiz została utworzona w 2007 roku przez pochodzącego z Rio de Janeiro Mestre Bailarino. W Polsce posiada filie m.in. w Warszawie i Pruszkowie. Prowadzi regularne warsztaty oraz organizuje wydarzenia specjalne takie jak festiwal Batizado International Capoeira Raiz.
Jedyna zarejestrowana formalnie ogólnopolska organizacja indianistów. Jej działalność skierowana jest głównie na szeroko pojętą współpracę na rzecz tubylczych Amerykanów, promowanie idei poznania innych ludzi, ich kultury i zwyczajów, postawy szacunku w odnoszeniu się do wszystkich ludzi. 
Idea Fundacji Macunaima narodziła się wśród grupy ludzi od lat związanych z szeroko pojętą kulturą krajów Ameryki Łacińskiej. Członkami Fundacji są absolwenci Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich oraz Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, jak również pasjonaci wielokulturowości i rodowici Latynosi.
Galeria powstała z fascynacji kulturą, historią i sztuką krajów obu Ameryk, przede wszystkim krajów Ameryki Południowej. Jej działalność zogniskowana jest na Peru - kraju, który stanowi swego rodzaju 'kontynent w pigułce' - ponieważ można spotkać w nim ślady kultur, historii i tradycji krajów latynoskich, dużą różnorodność klimatu i natury – flory i fauny oraz różnorodność etniczną mieszkańców.
Meksykanka pochodzenia polskiego, od lat tańcząca profesjonalnie taniec współczesny, jazz, reggaetón i sambę brazylijską. Tańczy w grupach Carnival Stars oraz Mulemba. Mieszka w Polsce od 2007 roku. 
Salsa Clasica, to szkoła promująca salsę w klasycznej odmianie, ukazując żywiołowość i niezwykły temperament tego tańca. Szkoła organizuje także specjalne wydarzenia, które zrzeszają miłośników salsy, takie jak: imprezy tematyczne, festiwale czy konkursy, 
Sklep Meksykański oferuje bogaty wybór produktów z Meksyku, m.in. biżuterię, ubiory, filmy, muzykę, książki, sztukę ludową, a dzięki współpracy z Biurem Podróży Destino Mexico - krótki czas dostarczenia i przystępne ceny. Prezentowane w sklepie wyroby sprowadzane są często dzięki bezpośrednim kontaktom z producentami i głównymi dystrybutorami w Meksyku.
Początki Grupy UNICAR Warszawa sięgają 2000 roku, kiedy rozpoczęli regularne treningi pod przewodnictwem prekursora Capoeira Regional w Polsce – Professora Sem Memória czyli Adama Faby. Formacja reprezentuje styl Capoeira Regional, stworzony w mieście Salvador na początku lat 30-stych przez Mestre Bimbę, który wzbogacił ówczesną capoeira o nowe ruchy tak, aby przywrócić jej charakter walki, nie zapominając przy tym o jej ludycznych korzeniach. Wraz z upływem lat i rozwojem grupy...
Acilyz pochodzi z miasta Barranquilla w Kolumbii. Od 2006 roku pracuje w Polsce jako tancerka i instruktorka tańców afrokolumbijskich takich jak cumbia, mapale, puya, carnaval de Barranquilla, joropo. Ponadto w kręgu jej zainteresowań mieszczą się reggaetón, merengue, champeta i bachata.
Mająca swoje początki we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, a będąca placówką oświatową od 1994 roku, Academia de la Lengua jest szkołą, która wychodzi naprzeciw oczekiwań swoich słuchaczy. Swoją odmienność Academia zawdzięcza idei 'bez kultury nie ma mowy', która jest mottem przewodnim szkoły i ma swoje odzwierciedlenie w procesie nauczania wszystkich języków nauczanych w Academii. Academia, poza zajęciami z zakresu języków obcych, oferuje także kursy tańca (salsa, capoeira, flamenco,...
Muzyka, jaką proponuje Adiós to porywający, egzotyczny koktajl stylów i brzmień. Połączenie gorących latynoskich rytmów i przejmujących melodii z elementami reggae i ska, wzmocnione punkową energią i zagrane w klasycznym rockowym składzie. Całości dopełnia zmysłowy, kobiecy wokal oraz hiszpańskojęzyczne teksty. To idealna propozycja dla ludzi otwartych na nowe doświadczenia, którzy cenią sobie różnorodność, a zarazem kochają dobrą zabawę.

Strona 1 z 2