ameryka łacińska

Zespół Tres del Son wykonuje głównie tradycyjną muzykę kubańską oraz covery latynoskiej muzyki popularnej dostosowane do stylu son. 
Z kubańskim muzykiem Yoilanem Perezem Harriette spotkaliśmy się w piątek 24 września w siedzibie Fundacji Inna Przestrzeń. Udało nam się porozmawiać pomiędzy koncertami - dzień wcześniej występował we Fridzie na Nowym Świecie (gdy usłyszeliśmy jego zachrypnięty głos, bardzo pożałowaliśmy, że nas tam nie było), a następnego dnia jechał do Katowic na kolejny występ. Yoilan znalazł czas, aby opowiedzieć nam o swoim rodzinnym mieście Baracoa, o artystycznym projekcie Recicla-G, który sprowadził z...
Obeha Czarna jest meksykańskim zespołem rockowym działającym w Warszawie. 
Vladimir Guzman Contreras urodził się w Meksyku, od ponad 10 lat mieszka w Polsce. Jest muzykiem, gra w latynoamerykańskim zespole Obeha Czarna. Wielokrotnie występował na Wielokulturowym Warszawskim Street Party, a także angażował się w inne projekty Fundacji Inna Przestrzeń. Pisał dla Kontynentu odważne felietony podejmujące kwestie migracji, tolerancji, eurocentryzmu czy Ameryki Łacińskiej: "Eurocentryzm", "Nacjonalizm czy idiotyzm?", "Jeszcze słowo o Latynosach", "Eurabia". Jak trafił do...
Festiwal Human Doc, Staromiejski Dom Kultury i Instytut Globalnej Odpowiedzialności zapraszają na pofestiwalowy pokaz filmu 'Gorączka złota' oraz dyskujsę prowadzoną przez Ewę Jakubowską-Lorenz z IGO.
Zapraszamy na andrzejkowe zabawy muzyczne z Ameryki Łacińskiej - koncert interaktywny z cyklu 'muzyka żywa'. Mariachi Trio Los Amigos zabierze nas w muzyczną podróż do gorącego Meksyku.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Magdaleną i Thomasem, którzy opowiedzą o swojej podróży przez Meksyk, Belize i Gwatemalę.
Kawiarnia podróżnicza Południk Zero zaprasza na spotkanie podróżnicze, na którym poznacie wiele ciekawostek dotyczących USA i Meksyku.
Pracownia Podróży zaprasza na spotkanie z Tomaszem Tułakiem o Ameryce Południowej.
Muzeum dla Dzieci zaprasza na warsztaty. Podczas zajęć zaprezentujemy zabawki z różnych stref klimatycznych Ameryki Południowej, wykonane z najróżniejszych surowców i spróbujemy zrobić własne, w indiańskim stylu.  
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na wycieczkę do Kostaryki bez ruszania się z Warszawy!
Rajskie plaże, piękna pogoda i dojrzałe w słońcu owoce – większości Polaków właśnie tak kojarzą się Karaiby. Trwający od 12 do 17 września Caribbean WAWA Festival to okazja do przyjemnego spędzenia czasu w towarzystwie gorących rytmów i egzotycznej kuchni, ale także poznania niezwykle ciekawej kultury Wysp Karaibskich.
Meksyk kojarzy się przede wszystkim z morzem, palmami i plażą. Tymczasem większość terytorium kraju to pustynia. I właśnie jej chciałabym poświęcić mój pokaz, podczas którego opowiem o podróży po północno-wschodnim, stosunkowo mało znanym stanie Coahuila. Zapraszamy na spotkanie z Iwoną Klemczak, która opowie o meksykańskiej pustyni i nie tylko.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Anią Knapik, która opowie o 8 odwiedzonych przez  nią krajach, przez które podróżowała przez 9 miesięcy a także o dziesiątkach poznanych ludzi i setkach przygód, które spotkały ją podczas wyprawy. Polecamy!
Chociaż pogoda tego lata nie rozpieszcza, a wakacje chylą się ku końcowi, Targ Śniadaniowy zaprasza na prawdziwie gorący weekend! W najbliższą sobotę 27 sierpnia na Żoliborzu i w niedzielę 28 sierpnia na Mokotowie na Targu zagości jedzenie, kultura, rytmy, muzyka i energia Ameryki Południowej i Północnej!
Portal Polândia jest portalem poświęconym kulturze polskiej dla brazylijczyków oraz kulturze brazylijskiej dla polaków.
Nazywam się Angelica, ale jestem bardziej znana jako Angel albo, jak znajomi mają w zwyczaju mnie nazywać, „Meksykanka”. Mam 34 lata, jestem ekscentryczna, jestem ekstrawagancka, jestem kontrowersyjna, jestem wyjątkowa, jestem inteligentna, jestem ludzka, jestem wrażliwa, jestem marzycielką, jestem utalentowana, jestem niezależna, jestem artystką, jestem kobietą... jestem tancerką.
Nie należy formułować generalizujących opinii ani w odniesieniu do jednego narodu, ani do kilku narodów reprezentujących określony kontynent. Ta sama zasada dotyczy również postrzegania Latynosów.
Urodziła się w Mexico City w 1989. W Warszawie mieszka od sierpnia 2010 roku. Z zamiłowania fotografka i blogerka. Jest autorką dokumentacji fotograficznej domu Lwa Trockiego w Mexico City na potrzeby polskiego wydania książki Bertranda M. Patenaude’a "Trocki. Upadek Rewolucjonisty" (Wydawnictwo Dolnośląskie, 2010). Prowadziła bloga 'Muy dom Polska' (mojdompolska.blogspot.com), na którym opisywała m.in. różnice kulturowe między Polską a Meksykiem.
Urodziła się w Guadalajara. Do Warszawy przyjechała na stypendium w 1984 roku i ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych pod okiem profesora Stefana Gierowskiego. Prowadzi własną pracownię malarską oraz galerię House of Painting w Konstancinie-Jeziornej.
Galeria internetowa promująca rękodzieło wykonywane przez peruwiańskich Indian. W galerii można zobaczyć przedmioty z wszystkich okresów historii Peru, ale przede wszystkim dużo w stylu inkaskim. Materiały, które stosują Indianie obecnie są praktycznie te same, które stosowali ich przodkowie od setek lat: bambus, pióra, drewno, nasiona, rybie łuski, kamienie półszlachetne.
Restauracja The Mexican to niezwykłe miejsce, w którym skosztujesz niepowtarzalnych dań kuchni meksykańskiej opartej na tradycyjnych przepisach, doskonalonych od kilkunastu lat. Jednak The Mexican to nie tylko wspaniałe dania w przystępnych cenach. Nasze wnętrza, przygotowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, idealnie oddają klimaty meksykańskiego pueblo. To jeszcze nie wszystko! Sympatyczna obsługa, muzyka na żywo i atmosfera panująca w restauracji wywołują zawsze uśmiech na twarzy....
Salsa Libre to nie tylko szkoła tańca, choć jej główną działalnością jest prowadzenie kursów, głównie salsy. Prowadzi zajęcia zarówno dla młodzieży i dorosłych, jak też dla dzieci.
Szkoła Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox powstała pod koniec 2004 roku. Początkowo tańcem przewodnim miał być dancehall, później tańce afrokubańskie i samba. Ostatecznie nazwa szkoły odkrywa, które tańce mają szczególne znaczenie dla jej założycieli: Ale Camara i Nikodema Bąkowskiego. Pierwsze cztery litery 'Sals' to nawiązanie do salsy, 'Hall' to cztery ostatnie litery słowa dancehall, a 'Ortodox' to silne nawiązanie do tradycji, a więc tańce afrokubańskie, samba i afro.