ameryka północna

Orzeł Kondor Koliber - Fundacja Promocji Rdzennych Kultur zaprasza na Ceremonię Szałasu Potów - świętą indiańską ceremonię, rytuał oczyszczenia i wyciszenia.
Orzeł Kondor Koliber - Fundacja Promocji Rdzennych Kultur zaprasza na dwugodzinną kąpiel w dźwiękach tradycyjnych instrumentów oraz pieśni Indian Ameryki Północnej i Południowej.
Gospodarz imprezy - formacja taneczna 'Strefa Country' zaprosiła tym razem kwartet wokalno - instrumentalny 'Alabama Band', który zaprezentuje dynamiczny, taneczny repertuar z nowego nurtu muzyki country.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie pt. 'Od Alaski po Dolinę Śmierci. Z 3-latkiem przez dziką Amerykę Północną''. O niezwykłym w podróżowaniu z dzieckiem opowie Joanna Derengowska.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Polly Krokocką o podróży przez Stany Zjednoczone Ameryki.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Góry z duszą cz. II' autorstwa Moniki Witkowskiej.
Kawiarnia podróżnicza Południk Zero zaprasza na spotkanie podróżnicze, na którym poznacie wiele ciekawostek dotyczących USA i Meksyku.
Zapraszamy na koncert amerykańskiej wokalistki Moriah Woods oraz zespołu Henry David’s Gun.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Anią Knapik, która opowie o 8 odwiedzonych przez  nią krajach, przez które podróżowała przez 9 miesięcy a także o dziesiątkach poznanych ludzi i setkach przygód, które spotkały ją podczas wyprawy. Polecamy!
Nowy Teatr oraz Agnieszka Graff zapraszają na spotkania fimowe!
Chociaż pogoda tego lata nie rozpieszcza, a wakacje chylą się ku końcowi, Targ Śniadaniowy zaprasza na prawdziwie gorący weekend! W najbliższą sobotę 27 sierpnia na Żoliborzu i w niedzielę 28 sierpnia na Mokotowie na Targu zagości jedzenie, kultura, rytmy, muzyka i energia Ameryki Południowej i Północnej!
Kawiarnia Południk Zero zaprasza na spotkanie z Inuitką, mieszkanką Grenlandii, która opowie o życiu na Grenlandii i pokaże kilka ciekawych gier.
„W magii i w życiu liczy się tylko chwila obecna. Nie mierzy się czasu jak odległości między dwoma punktami, czas nie przemija. Miłość jest poza czasem, a właściwie jest czasem i przestrzenią skupionymi w jednym punkcie”. W ten oto sposób chciałabym rozpocząć – refleksją.
Urodzony w Meksyku młody, aktywny artysta. Od ponad 10 lat mieszka w Polsce, dokąd przyjechał aby dokończyć studia magisterskie na kierunku biologia i ochrona środowiska. 
Meksyk to kraj multi-kulturowy, kolorowy i pełen wesołych mieszkańców. Przynajmniej tak widzi go większość ludzi: miejsce, gdzie jedzenie jest ostre, są mariachis z sobrero i uśmiechające się kobiety w barwnych strojach. Postrzeganie kraju ucierpiało jednak z powodu fali przemocy i problemów z Carteles, które bombardują wiadomości w ostatnich latach i plamią obraz kraju. Ale w Meksyku jest jeszcze większy problem, zakorzeniony głęboko w społeczeństwie. Często...
Ryan Vanderley jest artystą i nauczycielem sztuki z Memphis w stanie Tennessee. Studiował malarstwo w Kendall College of Art and Design (licencjat) oraz otrzymał tytuł magistra na University of Memphis.
Pochodzi z Meksyku. Studiował grę na violi da gamba oraz violone w Koninklijk Conservatorium w Hadze w klasie Wielanda Kuijkena, Margaret Urqhart i Philippe’a Pierlota, oraz w Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse Lyon w klasie Marianne Muller. W Warszawie jest znany jako członek muzycznych projektów: Plastilina Sound System i Dark Mooppets.