ameryka południowa

Staromiejski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu 'Gabán Azul'.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Rowerami na krańce świata' autorstwa Agnieszki i Mateusza Waligóra.
Orzeł Kondor Koliber - Fundacja Promocji Rdzennych Kultur zaprasza na Ceremonię Szałasu Potów - świętą indiańską ceremonię, rytuał oczyszczenia i wyciszenia.
Orzeł Kondor Koliber - Fundacja Promocji Rdzennych Kultur zaprasza na dwugodzinną kąpiel w dźwiękach tradycyjnych instrumentów oraz pieśni Indian Ameryki Północnej i Południowej.
Fundacja Partytura oraz Formacja Tango Para Todos serdecznie zapraszają na wydarzenie tangowe zatytułowane 'Tango - starej melodii czar'.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie ze zdobywcą najwyższego szczytu wszystkich Ameryk - Aconcagui.
Mali i Duzi oraz całe Rodziny – świętujmy razem Tydzień Edukacji Globalnej! Z tej okazji Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zaprasza serdecznie na warsztaty robienia zabawek DIY i minispektakl obrazkowego teatrzyku Kamishibai
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Tanga w Warszawie - International Tango Festival Recuerdo.
W ramach jednego z największych Festiwali Tanga w Europie – Recuerdo Tango Festival – będzie można przedpremierowo obejrzeć dokument 'Ostatnie tango' w reż. Germana Krala. To niezwykły film o parze najbardziej znanych tancerzy i rewolucjonistów tanga na świecie – Marii Nieves i Juanie Carlosie Copesi. 
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Patagonia - droga na Południe' autorstwa Małgorzaty i Marcina Złomskich.
Pracownia Podróży zaprasza na spotkanie z Tomaszem Tułakiem o Ameryce Południowej.
Rajskie plaże, piękna pogoda i dojrzałe w słońcu owoce – większości Polaków właśnie tak kojarzą się Karaiby. Trwający od 12 do 17 września Caribbean WAWA Festival to okazja do przyjemnego spędzenia czasu w towarzystwie gorących rytmów i egzotycznej kuchni, ale także poznania niezwykle ciekawej kultury Wysp Karaibskich.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Anią Knapik, która opowie o 8 odwiedzonych przez  nią krajach, przez które podróżowała przez 9 miesięcy a także o dziesiątkach poznanych ludzi i setkach przygód, które spotkały ją podczas wyprawy. Polecamy!
Chociaż pogoda tego lata nie rozpieszcza, a wakacje chylą się ku końcowi, Targ Śniadaniowy zaprasza na prawdziwie gorący weekend! W najbliższą sobotę 27 sierpnia na Żoliborzu i w niedzielę 28 sierpnia na Mokotowie na Targu zagości jedzenie, kultura, rytmy, muzyka i energia Ameryki Południowej i Północnej!
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem oraz Karolina Kowalczyk zapraszają na opowieść z półrocznej podróży po byłym imperiów Inków.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem wraca z podróżniczymi opowieściami po letniej przerwie i zaprasza na kolejne spotkanie z Olą Synowiec, która opowie o meksykańskim święcie zmarłych.
Pomost 511 zaprasza na poniedziałkowe wieczory w dedykowane tańcowi! Początkujący mogą przyjrzeć się technikom tańca, postawić pierwsze kroki, a obserwatorzy rozkoszować się widokiem tańczących profesjonalistów. W nadchodzący poniedziałek – hipnotyzujące, intrygujące i zmysłowe TANGO!
Kawiarnia Południk Zero zaprasza na spotkanie, na którym Tony Kosowski opowie o swoich niezwykłych przygodach. 'Wenezuela to więcej niż młody Polak jest w stanie sobie wyobrazić. To takie miejsce, gdzie zwykły, nie znający innego życia niż Kapitalizm umysł nie sięga. Gdybym miał to jakoś zobrazować, kazał bym wyobrazić sobie płaski stół. Jego blat to powierzchnia naszego mózgu. Po za nim nie ma nic. Przynajmniej tak mi się wydawało...'
Portal Polândia jest portalem poświęconym kulturze polskiej dla brazylijczyków oraz kulturze brazylijskiej dla polaków.
Peru – największy indiański koloryt spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego. Autoren pokazu jest Ludmiła Kryńska.
Nie należy formułować generalizujących opinii ani w odniesieniu do jednego narodu, ani do kilku narodów reprezentujących określony kontynent. Ta sama zasada dotyczy również postrzegania Latynosów.
„Czasami, kiedy w myślach patrzę dziesięć lat wstecz, zastanawiam się: Co ja sobie myślałam?”. Miała bardzo zorganizowane życie: praca w studio, na Uniwersytecie, końcówka studiów magisterskich i początek doktoratu. Wtedy poznała Polaka, zaczęli się spotykać, aż w końcu wzięli ślub. Ze względu na jego pracę, ona opuściła Brazylię i pojechała za nim do Europy. Pierwszym przystankiem były Niemcy, ale niedaleko była Polska i ostatecznie tam właśnie się przeprowadzili.
To pierwszy zespół cajonowy w Polsce. Powstał w Warszawie w czerwcu 2009 roku. Debiutancki koncert odbył się w Bemowskim Centrum Kultury ART.BEM. W skład zespołu wchodzą uczestniczy kursów gry na bębnach KLICK&DRUM. 
Tak, jestem muzykiem i chociaż zajmuję się muzyką już od wielu lat, to nadal czuję, że ona mnie wypełnia. Mimo, że nie jest to już moją główną aktywnością, nadal sprawia mi radość jej tworzenie. Jestem muzykiem grającym na instrumentach strunowych. Moimi głównymi instrumentami są gitara i charango, typ małej latynoamerykańskiej gitary, na której gra się w Andach Peru, Boliwii, Ekwadoru, Chile i Argentyny. Być może moje osobiste doświadczenia posłużą tym, którzy są...
Pod patronatem grupy Bloco Central odbywają się cykliczne warsztaty samby batucady. Nauka gry na brazylijskich instrumentach perkusyjnych: surdo, caixa, repique, tamborim, chocalho, agogo. Udział w dużej sambowej sekcji perkusyjnej (twz. bateria).

Strona 1 z 2