architektura

Klub Laurazja zaprasza na prelekcję o zabytkach Indii. Indie są skarbnicą dawnej architektury, kultury i historii. Z tego ogromu zostaną zaprezentowane najważniejsze, wpisane na listę UNESCO obiekty leżące w środkowych Indiach. Groty skalne w Bhimbetce (Madhya Pradesh), stupa w Sanchi czy świątynie w Khajuraho – to tylko niektóre z nich.
Służewski Dom Kultury zaprasza na wykład 'Architektura Mauretańska' w ramach cyklu 'Kultury świata – poznajemy świat'.
Klub Laurazja zaprasza na prezentację najważniejszych miejsc na liście UNESCO i najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych południa Chin. 'Ziemne domy' tulou w prowincji Fujian, wieże diaolou, portugalska starówka w Makau, gdzie po raz pierwszy w nowożytnych czasach spotkały się Chiny z Europą, księżycowe krajobrazy Yangshuo, tarasy ryżowe Longsheng – to tylko niektóre elementy opowieści.
Armenia szczyci się bogatą kulturą, sięgającą czasów starożytności. Wyżyna Armeńska, dziś podzielona pomiędzy Turcję i Armenię, to muzeum pod otwartym niebem. Maria Kowalska z Klubu Laurazja opowie o ormiańskich zabytkach z listy UNESCO, które znajdują się po obu stronach granicy. Będą to chrześcijańskie katedry w Eczmiadzynie i Zwartnocu, średniowieczne klasztory Haghpat, Sanahin i Geghard oraz ruiny miasta Ani i sanktuarium na górze Nemrut.
Łazienki Królewskie zapraszają na wieczorne spacery w świetle chińskich lampionów, dłuższe zwiedzanie oraz malarstwo Gonzalesa Coquesa.
Kazachstan to dziewiąte pod względem powierzchni państwo na świecie leżące na pograniczu dwóch kontynentów Europy oraz Azji, zajmujące obszar dziewięciokrotnie większy od Polski. Ale co tak naprawdę wiemy o Kazachstanie? Zwykle niewiele. Małgorzata Kopczyńska zaprasza do Południka Zero na spotkanie, na którym przybliży to miejsce i opowie o jego wyjątkowości.
Położona na rogu Chodeckiej i Kondratowicza drewniana budowla, która powstała dzięki inicjatywie performera Pawła Althamera i pochodzącego z Mali rzeźbiarza Youssufa Dary. Toguna ozdobiona rzeźbami powstała na wzór togun malijskiego ludu Dogonów.
Guido jest sklepem meblarskim, który sprowadza wyroby z Indii, a także oferuje produkty własnego projektu.
Wykwintne meble charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu. Osoby ceniące twórczość, tradycje i bogate zdobnictwo zapewne zainteresują się meblami ręcznie rzeźbionymi, często z dodatkiem motywów egzotycznych danego regionu.
ASIANA to pochwała form, kolorów i aromatów rodem z Azji, a w szczególności z Indii, Malezji oraz Indonezji. Produkty oferowane w galerii czerpią swą oryginalność ze źródeł tego kontynentu i zapraszają do mieszanki z europejskim stylem pełnym eleganckiej prostoty.