bębny

Strefa Rytmu zaprasza na listopadowe warsztaty weekendowe gry na djembe. Instruktorem będzie Sana Camara - znakomity djembefola młodego pokolenia i uznany artysta współczesnej muzyki djembe.
Pora na II edycję Ogólnopolskich Dni Djembe. W tej ubiegłorocznej, około 20 instruktorów gry na djembe poprowadziło darmowe warsztaty na tych co raz to popularniejszych afrykańskich bębnach. W 29 miastach Wasze dłonie miały możliwość zatańczyć na membranie często po raz pierwszy w swoim życiu. Tym razem  Centrum Kultur Świata zaprasza na warsztat gry na afrykańskich bębnach djembe dla początkujących.
Jak smakuje i brzmi prawdziwa Kuba? W pierwszy weekend września w klubie Cud nad Wisłą w ramach akcji 'Prosto z serca Kuby' będzie można poczuć egzotyczne, kubańskie klimaty podczas festiwalu Havana Cultura.
To pierwszy w swoim rodzaju tour muzyczny do Gruzji z warsztatami gry na bębnach obręczowych i śpiewami polifonicznymi. Czas podróży i warsztatów- 10 dni. Wyruszymy w zmysłową podróż do mistycznej krainy u stóp Wielkiego Kaukazu, zanurzymy się w magię muzyki i rytuałów na pograniczu kultur. Z grzbietu konia doświadczymy wolności i przestrzeni gór. Rozsmakujemy się w kuchni gruzińskiej i doskonałych winach z qvevri. Wzbogacimy się o kolejny zmysł :)
Szkoła samby brazylijskiej Tubatuka zaprasza na otwarte darmowe warsztaty samby! To niepowtarzalna okazja, aby poczuć atmosferę karnawału z Rio de Janeiro, aby stać się częścią fantastycznej grupy ludzi, których łączy muzyka. To sposób na Twoje nowe hobby!
Pochodzi z Syrii z malowniczego miasteczka Al-Hasaka. Urodzony w muzykalnej rodzinie, dzięki temu edukację muzyczną rozpoczął od najmłodszych lat.
Formacja taneczna założona przez Violę Wojciechowską - profesjonalną tancerkę z wieloletnim doświadczeniem. Grupa specjalizuje się w tańcach pochodzących z Afryki Zachodniej. 
Moribaya to grupa artystów, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii.
Skąd pochodzisz i jak długo mieszkasz w Polsce? Pochodzę z Gwinei, państwa w Afryce zachodniej, a w Polsce mieszkam niecałe dwa lata. Przyjechałam tutaj, ze względu na moją żonę. Nasza historia zaczęła się kiedy ona przyleciała do Gwinei, aby uczyć się tradycyjnego tańca afro. Byłem jej nauczycielem. Pobraliśmy się dwa lata temu w Conackry i około pół roku po ślubie przyleciałem do niej, do Warszawy.
Urodzona w 1985 roku w Kaliningradzie artystka audio-wizualna, animatorka oraz zawodowa perkusistka. Zajmuje się popularyzacją autentycznej muzyki Wschodu i obszarów śródziemnomorskich.  
Muzyk pochodzący z Tunezji. Jest specjalistą w dziedzinie gry na instrumencie perkusyjnym tarabuka. Absolwent Konserwatorium w Tunisie, który na co dzień jest członkiem zespołu Drum Power Band i prowadzi warsztaty gry na tarabuce z ramienia KLICK&DRUM. Ponad to tworzy indywidualne projekty muzyczne.
Szkoła nauki gry na bębnach KLICK&DRUM jest pierwszą tego typu szkołą w Polsce – działa w Warszawie nieprzerwanie od 1999 roku. Oferuje szeroką gamę warsztatów dla osób na różnych poziomach zaawansowania. 
Grupa wykonująca improwizacyjną muzykę perkusyjną. Połączenie wielu instrumentów z różnych stron świata składa się na oryginalną mozaikę brzmień, serwowaną nam przez zespół złożony z muzyków, których połączyła pasja i Warszawa. 
Agencja Artystyczna Amphora inspiruje ludzi poprzez kontakt ze sztuką oraz dostarcza im rozrywki poprzez muzykę na żywo.
Centrum Kultur Świata powstało, aby promować tradycyjne kultury świata, wiedzę o nich oraz sztukę nimi inspirowaną. Jednym z założycieli jest Kuba Pogorzelski, perkusita oraz twórca pierwszej szkoły gry na bębnach 'Strefa Rytmu'.
Strefa Rytmu to szkoła gry na bębnach etnicznych, sklep z najlepszej jakości instrumentami perkusyjnymi, głównie pochodzącymi z Afryki, oraz agencja artystyczna proponująca bębniarską oprawę artystyczną, afro dance & drums show, a także koncerty zespołów etno/world music - Gadająca Tykwa, Wielbłądy.
Mistrz w sztuce gry bębnach dundun i djembe, znakomity artysta i doświadczony pedagog tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Urodził się w Konakry, stolicy Gwinei. Od 2008 roku na stałe pracuje w Polsce. Kierownik muzyczny gwinejskiego Balletu Sourakhata, współtwórca grupy Tourekounda.
Projekt taneczny „Afrocuba de Acá” został stworzony przez dwójkę ludzi, którzy postanowili przemycić do Polski trochę kubańskiej tożsamości. Ale Camara i Nikodem Bąkowski, założyciele Szkoły Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox, zafascynowani tradycją afrokubańską, po wielu misiącach spędzonych na Kubie zebrali swój zespół tancerzy oraz muzyków, by tworzyć wyjątkowe widowisko.