dla dzieci

Natalka Dovha jest lalkarką z Tarnopola, szerzy wiedzę o tradycyjnym słowiańskim lalkarstwie w Warszawie. Od 2019 roku prowadzi warsztaty z robienia lalek-motanek. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa w Kijowie i studiowała w Warszawskiej Szkole Fotografii i Projektowania Graficznego.
Armia Zbawienia to międzynarodowa organizacja chrześcijańska, która powstała w 1865 roku w Wielkiej Brytanii. Przed II wojną światową funkcjonowała również w Polsce. Swoją działalność nad Wisłą wznowiła w 2005 roku. Organizacja posiada oddziały w Rzeszowie, Starachowicach i Malborku.
Ukraińska szkoła "Materynka" jest placówką ogólnokształcącą, która zapewnia swoim uczniom wszechstronny rozwój osobowości oraz kształtowanie kluczowych kompetencji.
Ukraiński Dom w Warszawie został otwarty w listopadzie 2014 roku, po Rewolucji Godności w Ukrainie. Nad ideą centrum, które będzie wspierać ideę jedności i postulować godne życie Ukraińców w Polsce, aktywnie debatowały społeczności ukraińskie w Warszawie. W rezultacie Dom Ukraiński został oficjalnie uruchomiony przez Fundację Nasz Wybór.
Klubo-kawiarnia Wielokulturowa w Centrum Wielokulturowym zaprasza na bajki i legendy afrykańskie - nie tylko dla dzieci...
Jewish Community Center w ramach cyklu podróży kulinarnych Uga, zaprasza rodziców z dziećmi na rodzinną podróż do Gruzji.
Wraz z Kapelą Góralska Hora z Zakopanego zapraszamy na muzyczną podróż, w trakcie której zaprezentowana zostanie kultura góralska: unikatowa muzyka, instrumenty oraz stroje. Opowiemy  o żywiołowych zwyczajach bożonarodzeniowych - góralskich. Nie zabraknie góralskiego tańca, dla wszystkich dzieci.
Ozdoby z kolorowych opłatków zawieszane niegdyś nad wigilijnym stołem i tradycyjnych podłaźniczkach są już dzisiaj rzadkością. Na Mazowszu wykonują je już tylko dwie artystki ludowe. Podczas zajęć nauczymy się jak wycinać i zlepiać elementy kolorowych 'światów' i gwiazd.
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na Koncert Świąteczny, w czasie którego uczniowie Klubu Małych Pianistów zagrają kolędy polskie i z innych krajów Europy, przeplatane opowieściami o obyczajach świąteczych.
Instytut Francuski w Warszawie zaprasza na 'Godzinę Bajki', wspólne rysowanie oraz wystawę prac dzieci w Mediatece.
Fundacja Chibi Waru i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat poświęcony japońskim tradycjom noworocznym oraz sztuce origami.
W dniu Kiermaszu Bożonarodzeniowego zapraszamy na ostatnią w tym roku kalendarzowym Etnoniedzielę. Opowiemy o zabawkach projektowanych przez artystów plastyków związanych z działającym w latach 20-tych XX w. Stowarzyszeniem Warsztaty Krakowskie. Zabawki te nawiązujące do tradycji ludowych i legend krakowskich były często malowane przez dzieci.
Grupa Karkandoo i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat Galimoto dla dzieci.
Zapraszamy na  warsztaty rodzinne tradycyjnego tureckiego teatru cieni Karagöz. Podczas warsztatów dzieci obejrzą fragment oryginalnego spektaklu teatru Karagoz, poznają legendę związaną z powstaniem teatru cieni w Turcji, wykonają lalki głównych bohaterów tureckiego teatru cieni oraz poznają podstawy animowania. Przygotują też własne etiudy związane z wspomnianą legendą, które będą mogły zaprezentować kolegom, koleżankom i rodzicom.
Muzeum Etnograficzne zaprasza na warsztaty, podczas których poznamy zwyczaje i mody związane z przystrajaniem zielonego drzewka. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z twórczyniami ludowymi z Mazowsza i Lubelszczyzny, które na naszych oczach wyczarują świąteczne ozdoby ze słomy, papieru i opłatka. Wykonamy przepiękne bożonarodzeniowe dekoracje przy użyciu tradycyjnych ludowych technik.
Wraz z Kapelą Niwińskich zapraszamy na spotkanie muzyczno-taneczne, bazujące na dawnych grach i zabawach, w które bawiły się dzieci, młodzież i dorośli na mazowieckiej wsi, umilając sobie wolny czas po pracy i podczas wioskowych świąt. Będzie to grudniowe wydanie koncertu interaktywnego z cyklu 'Muzyka żywa' z muzyką tradycyjną.
Muzeum dla Dzieci przygotowało dla miłośników muzyki tradycyjnej warsztaty kolędowania z Kapelą Niwińskich oraz warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób świątecznych.
JCC Warszawa, Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego oraz Dom Kereta zapraszają dzieci od lat 4 na specjalne zajęcia klubu dziecięcego Moadon połączone z cyklem czytań performatywnych Bima.
Mali i Duzi oraz całe Rodziny – świętujmy razem Tydzień Edukacji Globalnej! Z tej okazji Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zaprasza serdecznie na warsztaty robienia zabawek DIY i minispektakl obrazkowego teatrzyku Kamishibai
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie poświęcone malarstwu kropkowemu, niezwykłej tradycji/działalności artystycznej rdzennej ludności australijskiej. Była to sztuka pełna znaczeń i symboli, które często potrafił rozszyfrować jedynie sam twórca lub jego plemię. Będzie to okazja do zakodowania własnych tajemnic, za pomocą samodzielnie wymyślonych symboli. Wyjątkowość dzieł australijskich artystów odznacza się również niespotykanym sposobem rentgenowskiego przedstawiania oraz perspektywą...
Jewish Community Center zaprasza rodziców z dziećmi, na rodzinną podróż do Francji w ramach cyklu podróży kulinarnych Uga.
Zapraszamy 6 listopada do Centrum Kultury Jidysz,  na warsztaty dla dzieci 3-8 lat. Temat zajęć to Wenecki kupiec - o Murano i malowanie ulic Warszawy na płótnie.
Wbrew zapewnieniom kultury masowej, prawdziwą ojczyzną wampirów i upiorów jest nasza słowiańszczyzna. Świadczą o tym wykopaliska archeologiczne. A o tym, co te demony wyprawiały, jak je rozpoznawano i czy można było się ich pozbyć, dowiecie się tylko z legend i opowieści Witolda Vargasa, współtwórcy serii 'Legendarz' i' Bestiariusza Słowiańskiego'. Dreszczyk gwarantowany i dużo śmiechu przy okazji.
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na rodzinne popołudnie. W programie opowieści o ciekawych zwyczajach związanych ze świętem zmarłych w różnych kulturach.
Zapraszamy na rodzinną podróż do Azji w ramach Etnoniedzieli w Muzeum dla Dzieci. Podczas zajęć zrobimy i ozdobimy japoński latawiec z papieru ryżowego.

Strona 1 z 3