etno

Klubo-kawiarnia Wielokulturowa w Centrum Wielokulturowym zaprasza na bajki i legendy afrykańskie - nie tylko dla dzieci...
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie przedwyjazdowe pt. 'Bali - podróż do źródła żywiołu /woda'.
Orzeł Kondor Koliber - Fundacja Promocji Rdzennych Kultur zaprasza na Ceremonię Szałasu Potów - świętą indiańską ceremonię, rytuał oczyszczenia i wyciszenia.
Orzeł Kondor Koliber - Fundacja Promocji Rdzennych Kultur zaprasza na dwugodzinną kąpiel w dźwiękach tradycyjnych instrumentów oraz pieśni Indian Ameryki Północnej i Południowej.
To pierwszy w swoim rodzaju tour muzyczny do Gruzji z warsztatami gry na bębnach obręczowych i śpiewami polifonicznymi. Czas podróży i warsztatów- 10 dni. Wyruszymy w zmysłową podróż do mistycznej krainy u stóp Wielkiego Kaukazu, zanurzymy się w magię muzyki i rytuałów na pograniczu kultur. Z grzbietu konia doświadczymy wolności i przestrzeni gór. Rozsmakujemy się w kuchni gruzińskiej i doskonałych winach z qvevri. Wzbogacimy się o kolejny zmysł :)
Prom Kultury Saska Kępa zaprasza na koncert muzyki etno z towarzyszeniem kwartetu złożonego z muzyków Orkiestry NAXOS . Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno, oprócz syntezatora Konstantego Joriadisa, grana jest na instrumentach akustycznych. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu i free jazzu. Koncert Milo Ensemble jest formą podróży po kontynentach i stylach.
Malarstwo kropkowe było tworzone przez rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Jest ono zagadkowe, pełne symboli, które często są zrozumiałe jedynie dla artystów i ich plemion. Zachwyca sposobem przedstawiana świata – zwierzęta często wyglądają jakby były prześwietlone promieniami rentgena, a cała kompozycja jakby była malowana z perspektywy lotu ptaka.
W tradycyjnej sztuce żydowskiej – dekoracji synagog, haftach obrzędowych, rzeźbie nagrobnej i wycinankach – tekst splata się z obrazem: symbolem lub ornamentem. Ta subtelna gra obrazu i słowa inspiruje Monikę Krajewską, dla której czasem werset z modlitwy, Tory, błogosławieństw, a kiedy indziej 'obraz pod powiekami' są punktem wyjścia do poszukiwań.
Strony internetowe, biura podróży, agencje turystyczne –  przeróżne instytucje zajmują się cudzoziemcami i imigrantami. Wiemy o ofertach, projektach, wynikach badań na temat wielokulturowości czy etniczności. Te pojęcia są bardzo szerokie, dlatego ograniczę się na początek do mieszkańców Warszawy. Jest ich około 1,7 miliona, z tego niewielu rodowitych. Z czym się kojarzy etniczność? Czy przypadkiem nie mylimy etniczności z egzotyką? 
Celem serwisu gwara-warszawska.waw.pl jest pokazanie warszawiakom czym jest gwara, jak ona brzmi. Serwis prezentuje przykłady twórczości inspirowanej gwarą warszawską, zarówno tej klasycznej (Wiech, Grzesiuk, Stępowski) jak i obecnej (Vavamuffin, Eldo).
Białorusinka zajmująca się wzornictwem użytkowym i projektowaniem wystaw, organizatorka warsztatów Etno-projektu. Rozwija własną markę zabawek Smok Latający. Mieszka w Polsce.
Pierwsze, profesjonalne studio doskonalenia głosu w Warszawie, wyspecjalizowane w metodzie Speech Level Singing. Prowadzone przez Magdę Navarrete i Andresa Martorell'a we współpracy z Anną Łukowską i Matteo Mazzucca, to miejsce jednoczące języki, kultury i muzykę z różnych zakątków świata.
Setanta – Academy of irish dance jest jedną z największych szkół tańca irlandzkiego w Polsce, związaną z najstarszą i największą organizacją zrzeszającą tancerzy irlandzkich – Komisją Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha). Siedziba szkoły mieści się w Warszawie, ale zajęcia i warsztaty są organizowane również w innych miastach w Polsce, kształcąc tancerzy na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym medalistów międzynarodowych zawodów tańca irlandzkiego.
W Centrum działają poranne i popołudniowo-wieczorne grupy treningowe m.in. aikido, judo, ju-jitsu, karate, ken-jutsu, muay-thai,  joga i samoobrona dla kobiet. Organizowane są także zajęcia dydaktyczne związane z kulturą i tradycją Dalekiego Wschodu, takie jak origami, język japoński, warsztaty opowieści, gry i zabawy Dalekiego Wschodu.
Mistrz w sztuce gry bębnach dundun i djembe, znakomity artysta i doświadczony pedagog tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Urodził się w Konakry, stolicy Gwinei. Od 2008 roku na stałe pracuje w Polsce. Kierownik muzyczny gwinejskiego Balletu Sourakhata, współtwórca grupy Tourekounda.
Multiinstrumentalista pochodzący z Grecji, członek zespołu Osjan. Gra na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych, pochodzących z różnych stron świata.
Galeria internetowa promująca rękodzieło wykonywane przez peruwiańskich Indian. W galerii można zobaczyć przedmioty z wszystkich okresów historii Peru, ale przede wszystkim dużo w stylu inkaskim. Materiały, które stosują Indianie obecnie są praktycznie te same, które stosowali ich przodkowie od setek lat: bambus, pióra, drewno, nasiona, rybie łuski, kamienie półszlachetne.
Ośrodek Kultury Ochoty zaprasza na koncert muzyki folkowej. Sąsiedzi grają folk (celtycki) i śpiewają a cappella szanty (morskie pieśni pracy). Inspiruje ich też muzyka dawna i folklor śląski. Atuty zespołu to barwne głosy, bogate, akustyczne instrumentarium i różnorodny, folkowy repertuar.
Ośrodek Kultury Ochoty zaprasza na koncert zespołu Dagadana, który zaprezentuje materiał z nowej płyty 'Meridian 68'.