film

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na pokaz tureckiego filmu zatytułowanego 'Puszka Pandory'.
Festiwal Human Doc, Staromiejski Dom Kultury i Instytut Globalnej Odpowiedzialności zapraszają na pofestiwalowy pokaz filmu 'Gorączka złota' oraz dyskujsę prowadzoną przez Ewę Jakubowską-Lorenz z IGO.
Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) i Kino Muranów zapraszają na Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych!
Festiwal Human Doc i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na pofestiwalowy pokaz filmu 'Inne dzieci'.
Zapraszamy na pokaz filmu pt. 'Dotknięcie anioła' (60’, 2015, Polska/Niemcy), fabularyzowanego dokumentu, laureata wielu prestiżowych nagród oraz promocję nowego, rozszerzonego wydania wspomnień Henryka Schönkera, na podstawie których powstał film.
Instytut Słowacki zaprasza na projekcję filmu 'Wszystko, co lubię' (Všetko, čo mám rád), w reżyserii Martina Šulíka.
Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury i Instytut im. Balassiego - Węgierski Instytut Kultury zapraszają na Przegląd Filmów Węgierskich.
Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe, Ambasada Republiki Turcji i Instytut Yunus Emre w Warszawie serdecznie zapraszają na 'Dzień Turecki, książka i kultura'.
Ambasada Urugwaju w Polsce we współpracy z Instytutem Cervantesa w Warszawie prezentuje cykl czterech filmów pełnometrażowych, zrealizowanych w ostatnim czasie w Urugwaju. Filmy charakteryzują się wysokim poziomem zdjęć, realizacji, dialogów oraz gry aktorskiej, czego potwierdzeniem są liczne, przyznane filmom, zasłużone nagrody państwowe i międzynarodowe. Wszystkie cztery filmy łączy humanistyczna, głęboko społeczna tematyka, ujęta w różnych gatunkach od tragikomedii, przez dokument, aż po...
Zobaczymy przegląd najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych, krótko- i pełnometrażowych, które zawalczą o Kamery Dawida w 12 kategoriach. Tegoroczna edycja dedykowana jest Martinowi Landauowi i Tadowi Taubemu.Projekcje i spotkania w ramach 14. edycji festiwalu organizowanego przez Fundację Kamera Dawida WJFF.pl, którego Muzeum Historii Żydów Polskich jest głównym partnerem.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na kolejny pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych w Indiach przez Elżbietę Dziuk, Krzysztofa Renika i Macieja Zielonego. To relacja o teatrze, który narodził się i istnieje w stanie Kerala. Jego aktorzy posługują się tańcem, językiem gestu, mimiką i ruchem gałek oczu, a całość tworzy skodyfikowany język tego teatru. Autorzy dokumentu rejestrują przygotowania do spektaklu, techniki gry aktorskiej, układy taneczne.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na spotkanie poświęcone żydowskim motywom w filmach Andrzeja Wajdy. Spotkanie poprowadzi Anna Kaplińska-Struss, dziennikarka i absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej, w roli ekspertów wystąpią: krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski, psychoanalityk Krzysztof Srebrny oraz aktor Wojciech Pszoniak.
W tym roku Festiwal Filmowy Pięć Smaków, jedyny w Polsce przegląd kina z Azji Wschodniej i Południowo-wschodniej, obchodzi 10. urodziny! Pięć Smaków od dekady zaprasza na najciekawsze filmy z tego fascynującego i różnorodnego kulturowo regionu, którego geopolityczne znaczenie nieustannie rośnie, ale który nie jest wystarczająco obecny w polskich kinach. Festiwal zapełnia tę pustkę, a łącząc w programie najlepsze kino artystyczne z popularnym, potrafi uchwycić dynamikę, trendy oraz nastroje...
Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.
5 października rozpoczęliśmy cykl spotkań filmowych w Wielokulturowej. Co tydzień o 18:00 będziecie mieli okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. Dzięki współpracy z festiwalem Watch Docs obejrzymy 7 wybitnych dokumentów. Tym razem zapraszamy na dokument ' Made in BY / Made in BY.
5 października rozpoczęliśmy cykl spotkań filmowych w Wielokulturowej. Co tydzień o 18:00 będziecie mieli okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. Dzięki współpracy z festiwalem Watch Docs obejrzymy 7 wybitnych dokumentów. Tym razem zapraszamy na dokument 'Winny z założenia'.
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Tanga w Warszawie - International Tango Festival Recuerdo.
W ramach jednego z największych Festiwali Tanga w Europie – Recuerdo Tango Festival – będzie można przedpremierowo obejrzeć dokument 'Ostatnie tango' w reż. Germana Krala. To niezwykły film o parze najbardziej znanych tancerzy i rewolucjonistów tanga na świecie – Marii Nieves i Juanie Carlosie Copesi. 
Właśnie ruszyła druga edycja festiwalu kina koreańskiego  – jedynego przeglądu, który prezentuje fenomen kinematografii koreańskiej w Polsce. To unikalna okazja, żeby poznać nowe kierunki rozwoju filmografii, oscylującej między kinem komercyjnym i artystycznym.
5 października Centrum Wielokulturowe wraz z Klubokawiarnią Wielokulturowa rozpoczęło cykl spotkań filmowych. Co tydzień o 18:00 goście mają okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. Tym razem projekcja filmu pt. 'Mama Illegal' o pracujących nielegalnie Mołdawiankach w Austrii i Włoszech.
Ambasada Japonii, Japan Foundation, Warszawska Szkoła Filmowa oraz Kino Elektronik zapraszają na przegląd nowego kina japońskiego. W programie cztery filmy, których motywem przewodnim jest muzyka i jej rola w życiu człowieka.
Już wkrótce rusza VI Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2016, w programie pokazy filmów, dyskusje oraz koncert!
Polska premiera najnowszego filmu Jana Bubeníčka w pierwszym dniu Warszawskiego Festiwalu Filmowego.Podejrzany meksykański kaktus odziedziczony po dziadku, miniaturowy profesor, który przeciwstawia się zabijaniu zwierząt do celów naukowych, duet niekompetentnych zabójców i niewiarygodnie głupi rycerz walczący ze smokiem: bohaterowie duzi i mali w odrębnych, choć powiązanych historiach. Pełna czarnego humoru, niezwykle oryginalna opowieść o podwójnych standardach, bohaterstwie i śmierci. Film,...
5 października w Klubokawiarni Wielokulturowa w Centrum Wielokulturowym w Warszawie rozpoczął się cykl spotkań filmowych. Co tydzień o 18:00 goście mają okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. W nadchodzącą środę - film 'Za kratami nie nosimy burek' o osadzonych w afgańskim więzieniu.
Instytut Słowacki zaprasza na projekcję filmu 'Ja kocham, ty kochasz' w reżyserii Dušana Hanáka. 

Strona 1 z 3