fotografia

Natalka Dovha jest lalkarką z Tarnopola, szerzy wiedzę o tradycyjnym słowiańskim lalkarstwie w Warszawie. Od 2019 roku prowadzi warsztaty z robienia lalek-motanek. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa w Kijowie i studiowała w Warszawskiej Szkole Fotografii i Projektowania Graficznego.
Płynie w niej polsko-rosyjska krew. Fotografka i dziennikarka udowadniająca, że we współczesnym świecie jest miejsce dla humanistów. Jej życie zawieszone jest między Moskwą, a Warszawą.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na multimedialny koncert fortepianowy promujący książkę 'Sounds of Mind'. To niezwykłe dzieło przedstawia ciekawą fuzję trzech różnych sztuk: muzyki, poezji i fotografii w duchu filozofii buddyjskiej. Pianistka i twórca projektu Magdalena Hirsz razem z poetą Davidem Waltersem oraz Davidem Sypniewskim, odpowiedzialnym za stronę wizualną, odkrywać będzie naturę medytacji, naszej muzycznej percepcji koncentracji. Publikacja jest niekonwencjonalną próbą odnalezienia...
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Rowerami na krańce świata' autorstwa Agnieszki i Mateusza Waligóra.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Na rozdrożach, czyli historie, które zmieniły bieg naszych podróży' autorstwa Alicji Rapsiewicz i Andrzeja Budnika (LosWiaheros).
Premiera pokazu! Etiopia - Góry Semien, kotlina Danakilska
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Góry z duszą cz. II' autorstwa Moniki Witkowskiej.
Już na początku grudnia odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA. Fotografujący podróżnicy oraz fotografowie opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła. W programie: tygiel kulturowy wschodniej Turcji, wędrówki z kaukaskimi pasterzami w Gruzji, relacja z długiej zimy w Antarktyce, przejście liczącego 1700 km Wielkiego Szlaku Himalajskiego, fascynacja pięknem Norwegii, klimatyczna podróż po nieczęsto odwiedzanej Mauretanii, opowieść o sile tradycji...
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Wielkie święta nad Gangesem' autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów.
Ambasada Rumunii w Warszawie, Rumuński Instytut Kultury w Warszawie oraz Żydowski Instytut Historyczny zapraszają na debatę rumuńskich i polskich historyków oraz wystawę fotografii w 75. rocznicę pogromów w Jassach i Bukareszcie.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na pokaz slajdów Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów z cyklu 'Z himalajskich szlaków'. Zanskar, odcięty od świata przez kilka miesięcy w roku, zamieszkują serdeczni i gościnni ludzie. W 1980 r. wybudowano tam pierwszą, i do tej pory jedyną, drogę samochodową, co przyspieszyło rozwój regionu o kilka stuleci.
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Kamczatka' autorstwa Kamili Kielar.
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Kolej Transsyberyjska' autorstwa Michała Książka.
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Patagonia - droga na Południe' autorstwa Małgorzaty i Marcina Złomskich.
Klubokawiarnia tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Arkadiuszem Sieroniem i Kasperem Fiszerem, którzy opowiedzą o swojej wędrówce przez Kaukaz Południowy - Armenię, Azerbejdżan i Gruzję.
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Sudan Południowy – historie przeróżne' autorstwa Piotra Horzeli.
Bielański Ośrodek Kultury zaprasza na imprezę z cyklu Wieczór międzynarodowy. Ten wieczór skupi się na Hiszpanii, a wśród atrakcji znajdą się m.in. koncert flamenco, regionalne przekąski czy wystawa fotografii.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Mirosławem Kowalskim, który opowie o sześciu plemionach Afryki Subsaharyjskiej, w programie także pokaz zdjęć!
Zapraszamy na pokaz slajdów 'Pomiędzy Oceanami, z dwiema córeczkami', autorstwa Anny i Thomasa Alboth (Rodzina bez Granic).
Jewish Community Center, z wielką radością zaprasza do wspólnego świętowania swoich trzecich urodzin.
Dom Aukcyjny Piękna Gallery zaprasza na wystawę prac Elżbiety Dzikowskiej. Wystawa przedstawia abstrakcyjne fotografie natury, oraz zdjęcia z niedawnej podróży do Etiopii. To przede wszystkim fotografie ludzi, kobiet, mężczyzn, dzieci w tradycyjnych strojach i ozdobach, matki karmiące niemowlęta, wiekowi starcy.
W drodze na najwyższe szczyty Afryki, przez Tanzanię, Kenię, Ugandę, Rwandę i Burundi - spotkanie z Robertem Gondkiem.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na pokaz slajdów i opowieści o Indonezji. Indonezja to 17 tysięcy wysp rozciągniętych na tysiącach kilometrów, które rozdzielają wody Pacyfiku od Oceanu Indyjskiego. Wyspy te bardzo różnią się od siebie pod względem ludności, kultury, historii i przyrody. Przez tysiące lat mieszały się tu wpływy wielu różnych narodów, ich kultur i religii. Do dzisiaj wśród licznych plemion zamieszkujących wyspy fascynują stare, wciąż żywe tradycje (np. niezwykle skomplikowane...
MiTo art.café.books zaprasza na wystawę 'OFF | Gatteau-Guitton-Litou'. Trzej francuscy artyści, dwoje żyjący we Francji i jeden w Polsce, przedstawiają swoją wizję niebytu, rzeczywistości spoza kadru, off-u.
Spółka małżeńsko-fotograficzna. W 2010 roku przyjechali do Polski z Ukrainy. Czują się tutaj jak w domu. Fotografia od zawsze była obecna w ich życiu. Poznali się we Lwowie i chwilę później wzięli ślub. Cały czas fotografowali. Początkowo źródłem ich inspiracji byli ludzie, z czasem przenieśli się na ulicę pokazując nie tylko przechodniów, ale ich wpływ na architekturę, naturę i otoczenie. Główną bohaterką ich zdjęć jest Warszawa.

Strona 1 z 2