indie

Spektakl oparty jest na wywiadach z wdowami z Vrindavan, które powstały podczas warsztatów prowadzonych przez twórców spektaklu w Indiach, w aszramie 'Maitri'. Twórcy chcą pokazać indywidualne historie życia wdów, ich codzienność, miłość, śmierć, Boga, który jest dla nich wybawieniem. Chcą, by kobiety mówiły własnym głosem, głosem, którego nie chce się słyszeć. Vrindavan jest miejscem kultu w Indiach, z racji dzieciństwa, które spędził tam Krishna. Vrindavan, nazywane jest też 'miastem wdów' – pielgrzymują do niego i zamieszkują je kobiety z całych Indii, które utraciły mężów i zostały pozbawione środków do życia. Opieki nad nimi podjęła się m.in. organizacja pozarządowa 'Maitri', która jest partnerem projektu. Spektakl wg tekstu mówionego: Pushpa Kal, Sumitra Dasi, Renuwala Dasi, Mala Paswan, Renu Dasi, Vrinda Dasi, Kamala Barman, Sanitri Sakkar, Basana Karmakar, Lolita Mandal, Promila Dasi, Madhu Mala Dasi, Kulu Biswas, Mari Dasi, Pushpa Kar, Minati Dasi, Alaka Dasi, Kalpana Dasi, Sipra ChakzaboptySpektakl 'Strachu NIE MA' jest drugą odsłoną tryptyku 'Kobiety Wykluczone'. Pierwsza cześć zatytułowana 'Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert' dotyczyła sytuacji Kobiet odbywających karę w więzieniu. W trzeciej i ostatniej części, Łukasz Chotkowski wraz z Magda Hueckel i Tomaszem Śliwińskim o­ddadzą głos Kobietom zgwałconym podczas współczesnych wojen w Afryce. premiera:   12 listopada 2016 - Academy of Fine Arts, Kalkuta 15 grudnia 2016 - Teatr Powszechny w Warszawie Współorganizatorami polsko-indyjskiego projektu są oprócz Teatru Powszechnego: Instytut Adama Mickiewicza działający pod marką Culture.pl, Teatr Kasba Arghya oraz pozarządowa organizacja Maitri opiekująca się wdowami w miejscowości Vrindavan. Bilety: 40zł ulgowy / 60zł normalnyTeatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera,ul. Jana Zamoyskiego 20www.powszechny.com  
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Wielkie święta nad Gangesem' autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na recital kołysanek i pieśni w wykonaniu Saby Krasoczko-Litwińskiej i Mieczysława Eligiusza Litwińskiego z zespołu Sol et Luna. Program oparty na tekstach 'Pieśni' indyjskiej poetki Sarojini Naidu z początku XX wieku, w przekładzie Janusza Krzyżowskiego.
Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu, Wydawnictwo Anagram oraz Klubokawiarnia Jaś i Małgosia serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Panią Ewą Singh, która już od wielu lat mieszka w Indiach i z chęcią podzieli się swoją ogromną wiedzą na temat kultury indyjskiej.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na pokaz filmów dokumentalnych zrealizowanych w Indiach, w stanie Kerala, przez Elżbietę Dziuk, Krzysztofa Renika i Michała Zielonego. 'Krysznanattam' to relacja o teatrze niezwykłym, który przez dziesięciolecia pokazywany był wyłącznie w hinduistycznych świątyniach i pełnił rolę obrzędu religijnego. 'Taniec bogów' przedstawia m.in. barwne makijaże, oryginalne kostiumy i układy choreograficzne keralskich aktorów.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na koncert tradycyjnych pieśni bhadżanów z okazji Nawaratri – jesiennego hinduskiego święta bogini Durgi. Zagra zespół Sonar Tari.
Staromiejski Dom Kultury zaprasza, na kolejną odsłonę 'Muzyki ze źródeł siły życiowej' - Koncert zespołu Nirmal Shakti.
Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Klub Laurazja zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu 'Oblicza krainy nad Gangesem'
Restauracja indyjska, w której przeniesiesz się do świata curry, cardamonu i chili. Autentyczne przepisy indyjskiej kuchni, oryginalne składniki i staranność kucharzy - jak deklaruje właściciel - zaspokoją każde, nawet najbardziej wyszukane gusta kulinarne. 
Tancerka, choreografka i nauczycielka tańca, specjalizująca się w tańcach indyjskich.
Ciekawa, indyjska restauracja z dwiema lokalizacjami na Pradze. Kalyan serwuje dania kuchni indyjskiej i nepalskiej. Szefem kuchni jest Nepalczyk - Raj. Poza specjałami kuchni indyjskiej oraz nepalskiej, restauracja umożliwia również grę w carrom (bilard indyjski).
Fundacja Vivaswan została założona w lipcu 2011 roku w Warszawie. Fundatorom przyświecała idea udostępniania elementów cywilizacji indyjskiej służących ogólnoludzkim wartościom: prawdzie - dobru - pięknu.  Fundacja działa na terenie Indii jak i Polski. 
Sklep internetowy oferujący: biżuterię gotową oraz elementy do samodzielnego składania, kadzidełka, akcesoria do kadzideł, olejki zapachowe, wyroby drewniane, upominki, wyroby z kamienia.
Ideą Stowarzyszenia Kulturalnego Sahaja Yoga (czyt. Sahadźa Joga) jest popularyzacja spontanicznej metody medytacji stworzonej przez Shri Mataji Nirmala Devi, wdrażanie metod walki ze stresem oraz uzależnieniami opartych na bazie medytacji Sahaja Yoga, popularyzacja kultury indyjskiej oraz działania na rzecz tolerancji i akceptacji różnorodności rasowej, kulturowej i światopoglądowej.
W pracowni jogi codziennie prowadzone są grupy na których ćwiczenia (asany) hatha-jogi dobierane są specjalnie dla osób początkujących, które nie miały jeszcze kontaktu tą formą praktyki. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach co gwarantuje indywidualne podejście do ćwiczących. Na zajęciach nauczyciel udzieli niezbędnych wskazówek.  
Świątynia Vara Lakshmi Narasimha poświęcona jest Panu Narasimhie (Narszimie) jednemu z najwspanialszych inkarnacji Pana Narajany-Vishnu na ziemi. Nazwa świątyni "Vara..." tłumaczy się jako Ten, Który Usuwa Wszelkie Cierpienie. Sri Swami Vishwananda wyjaśniał, że jest to bardzo korzystna nazwa, oraz że Vara Lakshmi jest bardzo miłosierna i ma moc spełnienia wszystkich życzeń, o jakie się Ją poprosi. Według słów Swamiego, im bardziej się o Nią dba, tym bardziej Vara Lakshmi zadowala swoich wielbicieli.
Guido jest sklepem meblarskim, który sprowadza wyroby z Indii, a także oferuje produkty własnego projektu.
ASIANA to pochwała form, kolorów i aromatów rodem z Azji, a w szczególności z Indii, Malezji oraz Indonezji. Produkty oferowane w galerii czerpią swą oryginalność ze źródeł tego kontynentu i zapraszają do mieszanki z europejskim stylem pełnym eleganckiej prostoty.
Wykwintne meble charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu. Osoby ceniące twórczość, tradycje i bogate zdobnictwo zapewne zainteresują się meblami ręcznie rzeźbionymi, często z dodatkiem motywów egzotycznych danego regionu.
Producent i importer pomocy oraz akcesoriów do jogi. W sklepie można znaleźć maty do jogi, ubrania do ćwiczeń, kadzidła z Himalajów tybetańskie i nepalskie, a także herbary lecznicze, kosmetyki naturalne, książki i specjalne kalendarze Joga. W ofercie sklepu są także ozdobne ceramiczne, magnesy „All day yoga”. Zawsze są to produkty bezpieczne dla zdrowia i najwyższej jakości.
W Polsce mówią na niego po prostu Kris. Pochodzi z Indii, 0becnie pracuje w Polsce jako motion designer. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w mediach. Jego pasją jest tworzenie, kreacja, fascynuje go wszystko co nowe i niespotykane. Swoją twórczość często opiera na mieszaniu struktur, kształtów, kolorów odnajdując własny, oryginalny obraz.
Herezja to trzypoziomowy lokal w centrum Warszawy, w którym mieści się klub, galeria oraz restauracja specjalizująca się w kuchni indyjskiej, tajskiej i europejskiej. W galerii można zakupić indyjskie meble kolonialne oraz elementy dekoracyjne.
Pierwsza w Polsce profesjonalna szkoła jogi dynamicznej. W studio odbywają się zajęcia Asthanga Vinyasa Yoga na trzech poziomach zaawansowania, a także zajęcia dla osób starszych oraz sesje relaksacyjne.
Szkoła skupia się przede wszystkim na tańcu bharatanatyam (bharatanatjam), który jest jednym z kilku klasycznych odmian tańca indyjskiego (kuchipudi, kathak, odissi, manipuri, mohiniattam, bharatanayam).   Na zajęciach, przekazywane są wiadomości o technice tańca, historii, niezbędna wiedza dotycząca mitologii, tradycji wykonawczej. Podczas zajęć można też nabyć umiejętności potrzebne do wykonania trudnego makijażu, wiązania sari tanecznego i ubierania się w kostium estradowy do bharatanatyam. Istnieje możliwość zakupienia kostiumu tanecznego szytego na miarę z orginalnych materiałów indyjskich.  
We wrześniu 2003 zawiązał się Warszawski Oddział IPCC (Indo-Polish Cultural Committee) pod przewodnictwem Janusza Krzyżowskiego w składzie: Marek Sawicki, Andrzej Kutnowski, Ajit Kumar, Rajesh Nautiyal, Kacper Ruciński, Samir Khurana, Umesh Wadhwa.